Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 1399
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Fanaberia teatralna

Czwartek, 30 czerwca 2022, 11:07
Autor: red
Świebodzice: Fanaberia teatralna
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
24 czerwca przed budynkiem szkoły w niezwykłej scenerii i atmosferze odbyło się uroczyste pożegnanie roku szkolnego. W porannym chłodzie, w otoczeniu pięknej zieleni i pachnących lip zdarzyło się nam spotkanie pani dyrektor Doroty Ciołek, kadry pedagogicznej, młodzieży liceum (w strojach galowych, które podkreślały rangę tego spotkania) i zaproszonych gości.

Przy okazji rozdania świadectw z wyróżnieniem, listów gratulacyjnych dla rodziców, prezentacji licznych sukcesów naszych uczniów na niwie naukowej, artystycznej i sportowej, zostały też wręczone nagrody dla zwycięzców konkursu na recenzję i plakat teatralny ze spektakli obejrzanych w sezonie 2021/2022 w „Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego” w Wałbrzychu.

Konkurs jest formą podsumowania edukacji teatralnej, która jest jedną z mocnych stron naszej szkoły. Jego nazwa pochodzi od nieistniejącego już, niestety, ogólnopolskiego, a czasem i międzynarodowego festiwalu „Fanaberie Teatralne, który odbywał się rokrocznie w „Dramatycznym”. W tej formule konkurs odbywa się po raz szesnasty.

W tym sezonie uczniowie obejrzeli 18 sztuk repertuarowych (wszystkie grane w tym sezonie w naszym zaprzyjaźnionym tetrze), zakupili 354 bilety ambasadorskie w bardzo preferencyjnych cenach, otrzymali 46 bezpłatnych wejściówek, dwukrotnie spotkali się po spektaklu z reżyserem M. Buszewiczem i z pedagożką teatru - panią Nikolą Olszak, która również trzykrotnie poprowadziła zajęcia w liceum, będące formą pospektaklowych działań po obejrzeniu „Antygony” i „Wesela”. Warto wspomnieć, że byliśmy też na wszystkich premierach.

Prace literackie i plastyczne, będące pokłosiem tych przeżyć oraz teatralnych wzruszeń i namysłów, zachwytów i zadziwień, prezentowały w tym roku wysoki poziom estetycznym i merytoryczny. Jury doceniło wnikliwość i rzetelność prac pisemnych, oraz pomysłowość i oryginalność plakatów. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 12 recenzji i 10 plakatów. Rada Rodziców ufundowała nagrody książkowe, a Dyrekcja Teatru zaproszenia na wybrany spektakl i torbę teatralnych gadżetów- za co serdecznie dziękujemy.

A oto wyniki:

W kategorii „recenzja”:

miejsce - Łucja Wójtowicz z kl.1b
miejsce - Monika Sałata z kl.1a
miejsce - Michał Drab z kl.2b
W kategorii „plakat”:

miejsce - Karolina Paź z kl.3a
miejsce - Natalia Świderska z kl.1b
miejsce - Anna Karpińska
Uczniom, którzy wybrali się w tym roku (a niektórzy robili to wielokrotnie i niestrudzenie) do teatru dziękuję, uczestnikom konkursu i nagrodzonym serdecznie gratuluję, a wszystkich niezmiennie - ZAPRASZAM DO TEATRU.

Ambasadorka „Teatru Dramatycznego” - Ewa Grochowska

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group