Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 926
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ferie, ferie i po feriach – w bibliotece na koniec wystąpił teatr Maska

Piątek, 25 lutego 2011, 13:39
Aktualizacja: 0:05
Autor: KO
Świdnica: Ferie, ferie i po feriach – w bibliotece na koniec wystąpił teatr Maska
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Bajecznie, cudownie, ekstra, fajnie, fantastycznie, kapitalnie, pięknie, rewelacyjnie, super, świetnie, wyśmienicie, wspaniale – tak odpowiadały dzieci, zapytane o to, jak spędziły ferie w świdnickiej bibliotece. Dziś, na koniec zimowej laby, młodzi ludzie obejrzeli spektakl "Szacunek i tolerancja" przygotowany i wystawiony przez Teatr Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa.

Dzieci miały dziś więc okazję przypomnieć sobie, czym jest tolerancja oraz nauczyć się skutecznych sposobów zapobiegania i walki z brakiem szacunku dla innych. Na dzisiejszych zajęciach stawiło się sześćdziesięciu młodych uczestników. Ferie w bibliotece zakończono tańcami i wspólnym jedzeniem słodyczy.

Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana K. Norwida w Świdnicy prowadziła przez dwa tygodnie zajęcia z młodzieżą i z dziećmi. Ogromnym powodzeniem cieszyły się spotkania autorskie z pisarzami literatury dziecięco-młodzieżowej Marcinem Pałaszem oraz z Dariuszem Rekoszem. Młodzi czytelnicy mieli okazję zadać wiele pytań prezydentowi Świdnicy Wojciechowi Murdzkowi. Niezapomniane chwile spędzili z zespołem Tantua (relacja: tutaj). Były też warsztaty literacko-plastyczne, tańce integracyjne, gry, zabawy ruchowe, a także dyskusje na temat obejrzanych filmów - "Czarodziejka Lili, smok i magiczna księga" oraz "Jak wytresować smoka?".

- W sumie we wszystkie dni ferii bawiło się z nami czterysta czterdzieścioro dzieci - mówi Ewa Zielińska, kierownik wypożyczalni i czytelni dla dzieci i młodzieży.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group