Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 924
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ferie z Gminą Świdnica

Czwartek, 28 stycznia 2016, 13:28
Aktualizacja: Piątek, 29 stycznia 2016, 8:04
Autor: opr.red.
Świdnica: Ferie z Gminą Świdnica
Fot. www.gmina.swidnica.pl
Z dniem 1 lutego br. w kolejnych 4 województwach rozpoczynają się ferie zimowe. Wśród nich jest woj. dolnośląskie i gmina Świdnica. Bogatą ofertę zajęć sportowych i rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży wypoczywającej w miejscu swojego zamieszkania przygotowały w tym roku gminne jednostki organizacyjne: GZO, GOKSiR i GOPS. Do organizacji zimowego wypoczynku włączył się także Gminny Ludowy Klub Sportowy. Łączny koszt planowanych zajęć i przedsięwzięć wyniesie ponad 30 tys. zł.

Organizatorzy zadbali przede wszystkim o aktywny wypoczynek. Już w najbliższy poniedziałek, 1 lutego ruszają rozgrywki sportowe na hali sportowej w Witoszowie Dolnym. Ponadto planowane są wjazdy na lodowisko, do kina, do Wrocławia (centrum LOOPYS WORLD), gry i zabawy integracyjne, warsztaty plastyczne, taneczne, pobyt w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Dla wszystkich uczestników ferii zimowych organizatorzy zapewniają bezpłatny transport. W przypadku sprzyjających warunków atmosferycznych planowany jest również wyjazd na sanki i na narty do pobliskiej Andrzejówki. Jesteśmy przekonani, że każda z osób, która zdecyduje się spędzić ferie w domu znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie i skorzysta z naszej bogatej oferty – podkreśla wójt Teresa Mazurek.

Ponadto przez cały okres trwania ferii zimowych będą funkcjonowały centra profilaktyczno-sportowe prowadzone przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Dodatkowo każda z 9 gminnych placówek oświatowych będzie organizowała indywidualną propozycję na aktywne spędzenie zimowego wypoczynku. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z dyrektorami szkół.

Mapa ferii zimowych w 2016 roku w Polsce http://www.kalbi.pl/ferie-zimowe

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group