Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1032
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Filateliści działają już 70 lat

Niedziela, 14 października 2018, 7:55
Aktualizacja: 7:57
Autor: red
Świebodzice: Filateliści działają już 70 lat
Fot. UM Świebodzice
Okrągłą rocznicę istnienia świętuje Polski Związek Filatelistów, Koło nr 1 w Świebodzicach.

W środę 10 października odbyło się sympozjum temu poświęcone.

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, m. in. burmistrz Bogdan Kożuchowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, dyrektor MBP Małgorzata Grudzińska, Kierownik Poczty Polskiej w Świebodzicach Agnieszka Ludwinowska, prezes Termet SA Ryszard Satyła, i liczne grono członków Koła.

W ramach spotkania Zarząd Koła wręczył specjalne podziękowania oraz odznaczenia za wspieranie działań filatelistów. Otrzymali je w tym roku Łukasz Kwadrans i Elżbieta Krzan szefowa Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach.

Natomiast burmistrz Bogdan Kożuchowicz i Prezes Termetu Ryszard Satyła otrzymali jeszcze honorowe dyplomy w związku z otrzymaniem w roku ub. Medalu Rolanda Hilla. Medale wręczali: Paweł Dziurzyński Prezes Koła Nr 1 oraz Tadeusz Gawlicki.

W ramach sympozjum odbyły się wykłady i dyskusje, a ciekawostką był zaprezentowany znaczek pocztowy, zaprojektowany wspólnie przez Pawła Dziurzyńskiego i Tadeusza Gawlickiego z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Znaczek został wprowadzony do obiegu i można go obecnie kupić w punktach pocztowych całego kraju. Składamy serdeczne gratulacje i wyrazy uznania dla obu panów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group