Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Finał projektu "Jeden dzień z życia ..."

Sobota, 8 października 2016, 11:43
Autor: red
Żarów: Finał projektu "Jeden dzień z życia ..."
Fot. UM Żarów
Wszystkie szkoły podstawowe oraz przedszkola z gminy Żarów otrzymały podziękowania za udział w projekcie "Jeden dzień z życia...", który zorganizowany był przez Fundację Edukacji Przedszkolnej, Stowarzyszenie "NIE MA BARIER" i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

W Szkole Podstawowej im. UNICEF odbyła się konferencja podsumowująca projekt.
- Celem projektu było przybliżenie problematyki niepełnosprawności w szkołach i poza nią poprzez bezpośrednie doświadczanie ograniczeń, integrację lokalnej społeczności poprzez współzawodnictwo w konkursach plastycznych i literackich, jak i udział we wspólnych szkoleniach uczniów i nauczycieli. Podczas spotkania zostały rozdane nagrody dla szkół i przedszkoli z naszej gminy. Otrzymały je SP im. UNICEF w Imbramowicach, SP im. A. Jenke w Mrowinach, SP im. A. Lindgren w Zastrużu , "Bajkowe Przedszkole" i " Chatka Małolatka" z Żarowa oraz szkoły biorące udział w projekcie z terenu gminy Bystrzyca Kłodzka - mówi Krystyna Waliszak dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

Inicjatorem projektu był Paweł Błachowicz, osoba niepełnosprawna, założyciel Fundacji Edukacji Przedszkolnej w Bystrzycy Kłodzkiej, którego misją życiową jest inspirowanie dorosłych i dzieci do integracji ludzi niepełnosprawnych z pełnosprawnymi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group