Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 998
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Finał strefy wałbrzyskiej w szachach

Środa, 7 grudnia 2016, 12:05
Autor: red
Żarów: Finał strefy wałbrzyskiej w szachach
Fot. UM Żarów
W żarowskim gimnazjum rozegrany został finał strefy wałbrzyskiej w szachach.

Wśród zawodników, którzy rywalizowali z uczniami innych szkół nie zabrakło przedstawicieli Gimnazjum im. Jana Pawła II z Żarowa. Impreza organizowana była przez Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk we Wrocławiu.
- W finale uczestniczy osiem szkół. Tradycyjnie nie brakuje zawodników z Żarowa, którzy reprezentują wysoki poziom i osiągają znaczące sukcesy w tej dyscyplinie sportowej. Zwycięzcy wezmą udział w finale dolnośląskim, który rozgrywany będzie we Wrocławiu - mówi Anabella Wierzbicka ze Szkolnego Związku Sportowego we Wrocławiu.

Mistrzostwa Gimnazjady w szachach odbywają się w Żarowie od wielu lat. Reprezentanci naszego miasta z reguły osiągają w tych zawodach wysokie wyniki. To zapewne zawdzięczają częstym treningom i dobremu wyszkoleniu. - Nasi reprezentanci z reguły wygrywają te turnieje i przechodzą do szczebla wojewódzkiego. A tam, na zawodników czeka już gra na wysokim poziomie. Zresztą, szachy w Żarowie cieszą się zainteresowaniem nie tylko wśród młodszych naszych mieszkańców. Graja także seniorzy, którzy również osiągają całkiem niezłe rezultaty. Polecam tę grę każdemu - zachęca Michał Bieszczad, który trenuje zawodników z Żarowa.

W turnieju wzięli udział uczniowie gimnazjum z Żarowa, Budzowa, Wałbrzycha, Ścinawki Średniej, Kudowy Zdrój, Dzierżoniowa i Złotego Stoku. Ostatecznie zwyciężyło Gimnazjum w Budzowie przed Gimnazjum nr 9 w Wałbrzychu. Gimnazjum w Żarowie uplasowało się w środku stawki zajmując 5 miejsce. Dwie najlepsze szkoły w każdym z turniejów awansowały do finału dolnośląskiego.

Wyniki finału strefy wałbrzyskiej w kategorii Gimnazjada 2016/2017:

1.Gimnazjum Budzów

2.Gimnazjum nr 9 Wałbrzych

3.Gimnazjum Ścinawka Średnia

4.Gimnazjum Kudowa Zdrój

5.Gimnazjum Żarów

6.Gimnazjum nr 3 Dzierżoniów

7.Gimnazjum Złoty Stok

8.Gimnazjum Menadżerskie Wałbrzych

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group