Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roztoka: Finał WOŚP w Roztoce

Poniedziałek, 14 stycznia 2019, 17:09
Autor: red
Roztoka: Finał WOŚP w Roztoce
Fot. UG Dobromierz
13 stycznia w Roztoce po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczną zbiórkę przeprowadzono pod hasłem: "Pomaganie jest dziecinnie proste".

Sztab został utworzony przez Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Roztoce pod przewodnictwemJustyny Wojtowicz, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji oraz pozostałymi placówkami oświatowymi z Gminy Dobromierz.

W programie imprezy znalazły się występy zespołów tanecznych ze Szkoły Podstawowej w Roztoce i Gniewkowie -"Energy Dance" oraz "Fire Dance". Uczniowie klas I - V ze szkoły w Roztoce zaprezentowali dwa przedstawienia: "Rzepkę" i "Ratujmy święta", zaś Małe Przedszkole wystawiło tradycyjne jasełka. Ponadto można było obejrzeć pokazy strażackie (OSP Roztoka) oraz wystawę starych motocykli. Był pokaz karate oraz występ kabaretu z Roztoki "Nie od święta".

Jak zawsze dużo emocji wzbudziła aukcja. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się gadżety WOŚP (koszulki, rękawiczki, kalendarze, torby, plakaty, szaliki, breloki, budzik), przekazane przez sztab główny Orkiestry, a także: kosze słodyczy ze świebodzickiej "Śnieżki", talony na zakup roślin w Zakładzie Ogrodniczo-Szkółkarskim Teresy Skowron w Roztoce, voucher na lekcje języka angielskiego i niemieckiego, książki przekazane przez rodziców z Małego Przedszkola, kalendarz OSP Roztoka, voucher na stylizację paznokci, biżuteria, kosmetyki, gry planszowe, pluszaki, prace ręcznie wykonane na szydełku, kubki i skarbonki. Tradycyjnie uruchomiono na ten dzień kawiarenkę z pysznymi domowymi wypiekami, przygotowanymi przez rodziców.

27. finał WOŚP zakończył się sukcesem. Na konto fundacji Jurka Owsiaka z Roztoki wpłynęła kwota: 11 303,89 zł. To o 3500 zł więcej niż w zeszłym roku.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group