Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 902
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Finalista Olimpiady Historycznej

Wtorek, 17 kwietnia 2018, 7:38
Autor: red
Świdnica: Finalista Olimpiady Historycznej
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Uczeń II LO Wojciech Gaik finalistą XLIV Olimpiady Historycznej. W Gdańsku odbyły się eliminacje centralne XLIV Olimpiady Historycznej.

Wojciech Gaik uczeń klasy pierwszej II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha ,uzyskał tytuł finalisty szczebla centralnego.

W finale uczestnicy musieli napisać pracę z wybranej epoki, dokonać pisemnej analizy źródła historycznego oraz odpowiedzieć przed komisją na pytania z wybranej epoki. W przypadku Wojciecha wybraną epoką historyczną był XIX wiek. Opiekunem ucznia jest pani Zofia Skowrońska - Wiśniewska. W finale Olimpiady uczestniczył Maciej Kopeć - Podsekretarz Stanu w MEN. Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to ciesząca się wysoką renomą przedmiotowa olimpiada organizowana od 1974 roku przez Polskie Towarzystwo Historyczne. Uczestnicy mają możliwość spotkania innych pasjonatów, sprawdzenia swojej wiedzy, otwartej drogi na wymarzone studia. Olimpiada jest magnesem przyciągającym niezmiernie miłośników historii ze szkół ponadgimnazjalnych na terenie całego kraju. Wojciech ma możliwość wstępu na wybrane studia historyczne oraz otrzyma na egzaminie maturalnym 100% wynik z historii.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group