Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1008
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Firma Daicel z Żarowa nagrodzona przez Ministerstwo Gospodarki

Czwartek, 19 marca 2015, 10:12
Aktualizacja: 12:13
Autor: red.
Żarów: Firma Daicel z Żarowa nagrodzona przez Ministerstwo Gospodarki
Fot. UM Żarów
Japońska fabryka Daicel Safety Systems Europe, jako jedyna firma z żarowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest–Park" została wyróżniona przez Ministerstwo Gospodarki. Nagroda, która została przyznana firmie podczas konferencji "Mądrzej, czyli jak uczyć i szkolić dla gospodarki" to nagroda za promowanie szkolnictwa zawodowego, efektywną współpracę ze szkołami ponadgimnazjalnymi oraz wsparcie rzeczowe i finansowe uczniów i szkół.

Nagroda ważna i wyjątkowa, bo przyznana za bardzo dobrą współpracę z młodymi ludźmi, którzy właśnie tutaj, na terenie firmy zdobywają pierwsze zawodowe doświadczenie. - Nie byłoby prawdą, gdybym powiedziała, że nagroda była dla nas dużym zaskoczeniem. Rzeczywiście firma Daicel Safety Systems Europe musi robić więcej niż takie firmy jak Toyota czy Electrolux, żeby zaistnieć na rynku pracy. Stąd nasza aktywność skierowana jest właśnie w kierunku współpracy ze szkołami i uniwersytetami technicznymi. Regularnie organizujemy staże i praktyki dla uczniów szkół średnich oraz studentów i ta współpraca układa nam się coraz lepiej - przyznaje Dominika Ciara dyrektor personalna i administracji z firmy Daicel Safety Systems Europe.

Firma Daicel Safety Systems Europe jest producentem małych, lekkich i ekonomicznych napełniaczy do poduszek powietrznych w samochodach. Obecnie w Żarowie zatrudnia 360 osób. Docelowo jednak, ta liczba niebawem ma się znacznie zwiększyć. - Zamierzamy w 2017 roku uruchomić w Żarowie Europejskie Centrum Rozwoju Produktu, gdzie zatrudnienie znajdzie 30 inżynierów, głównie automatyków i pracowników średniego szczebla. Nie będzie to łatwe zadanie, pozyskać taką grupę talentów, stąd nasze działania skierowane są w stronę współpracy z technikami i wyższymi uczelniami. Dla nas jako firmy o profilu produkcyjnym właśnie absolwenci kierunków technicznych są najbardziej pożądanymi kandydatami do pracy. Zależy nam jednak również na tym, aby osoby te mogły się w naszej firmie realizować i rozwijać - dopowiada Dominika Ciara z japońskiej fabryki w podstrefie żarowskiej.

Podczas konferencji, na której wyróżniono dolnośląskie szkoły i przedsiębiorstwa, w tym firmę Daicel Safety Systems Europe został powołany Klaster Edukacyjny "INVEST in EDU" Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jest to zrzeszenie przedsiębiorców, szkół i samorządów, którego głównym zadaniem jest zwiększenie dostępności staży i praktyk oraz promocja szkolnictwa zawodowego. Dzięki temu uczniowie szkół zdobędą praktyczne umiejętności i będą mieć łatwiejszy dostęp do nowoczesnych technologii.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group