Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 906
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rogoźnica: Fit Park w Rogoźnicy

Czwartek, 21 sierpnia 2014, 10:18
Aktualizacja: 12:06
Autor: red.
Rogoźnica: Fit Park w Rogoźnicy
Fot. użyczone
Twister, narciarz, trenażer nóg i orbitek to profesjonalne urządzenia, w które wyposażona jest siłownia pod chmurką w Rogoźnicy. Siłownię zamontowano w parku wiejskim, a zadbał o nią sołtys Rogoźnicy Henryk Radkowski. Urządzenia za kwotę ponad 13 tys. zł zakupiono z funduszu sołeckiego, celem krzewienia kultury fizycznej mieszkańców wsi, a co za tym idzie – ich lepszej kondycji i zdrowia.

Trenażer nóg - uaktywnia staw biodrowy i skokowy, zwiększa ruchomość stawów, wzmacnia muskulaturę dolnych partii ciała, poprawia funkcje układu sercowo-naczyniowego i oddechowego. Twister - aktywuje działanie stawów biodrowych, wzmacnia mięśnie brzucha, poprawia koordynację ruchową. Orbitrek - uaktywnia górne i dolne kończyny oraz pas biodrowy, wzmacnia i buduje ich muskulaturę, poprawia ruchomość stawów, poprawia funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i oddechowego. Narciarz - aktywizuje i wzmacnia muskulaturę pasa biodrowego, poprawia funkcję układu sercowo- naczyniowego i oddechowego. – Na każdym urządzeniu jest instrukcja, jak z niego korzystać – wyjaśnia Henryk Radkowski, sołtys wsi i radny Rady Miejskiej. I dodaje: - Ruch na świeżym powietrzu jest najlepszym lekarstwem na wszelkie dolegliwości. Dzięki tym urządzeniom możliwość ćwiczeń rekreacyjnych jest w zasięgu „ręki i nogi każdego”, kto tylko wyjdzie z domu.

Podobny Fit Park powstaje w Strzegomiu, na ul. Cichej. Również mieszkańcy tej części miasta będą mieli możliwość poprawienia swojej kondycji fizycznej. – Urządzenia siłowe na osiedlu montuje Spółdzielnia Mieszkaniowa. W zdrowym ciele zdrowy duch! - komentuje Tomasz Marczak, radny Rady Miejskiej w Strzegomiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group