Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 1518
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Fotograficzna pasja młodzieży

Czwartek, 10 listopada 2011, 10:55
Aktualizacja: 12:20
Autor: red
Świdnica: Fotograficzna pasja młodzieży
foto
Fot. użyczone
We wrześniu i październiku 2011 r. uczniowie z klasy 2 d Gimnazjum nr 2 z oddziałami integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków wraz z opiekunami uczestniczyli w warsztatach fotograficznych ,,Światłem malowane”.

Zajęcia odbywały się w Świdnickim Ośrodku Kultury w ramach projektu ,,Bez lęku i agresji w świdnickich szkołach”- ,,Legal art”, realizowanego przez rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań ,,Razem bezpieczniej”.

Projekt ten jest współfinansowany przez Wojewodę Dolnośląskiego. Podstawowym celem warsztatów było zainteresowanie dzieci fotografią na tyle, by zyskały świadomość ważności i rozległości tego medium we współczesnym świecie i by dostrzegły, że jest to również dziedzina sztuki. W niesamowicie ciekawy świat różnego rodzaju technik tradycyjnej wielkoformatowej fotografii wprowadzali nas Iza Ździebko i Paweł Sokołowski.

Podsumowaniem działań była wystawa fotografii w ŚOK, która odbyła się 28 października podczas finałowego pokazu warsztatowego projektu.

Zajęcia te zaszczepiły w wielu uczniach ciekawość zgłębiania tematu, co zaowocuje dalszą współpracą z instruktorami i dokończeniem działań w szkole w formie projektu edukacyjnego (wystawa fotografii, działanie camera obscura) i pokazanie społeczności szkolnej, jak ważną rolę w naszym życiu pełni właściwie skomponowana i wykonana fotografia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group