Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1317
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Fotopułapka zakupiona

Piątek, 18 grudnia 2020, 13:26
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Fotopułapka zakupiona
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Nie pozbywaj się nielegalnie śmieci. Wszystko nagra kamera!

Wykrywa ruch, robi zdjęcie i przesyła je do odpowiednich instytucji. Szybko i sprawnie. Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej zakupił fotopułapkę, której montaż odbędzie się już w najbliższych dniach. Wszystko po to, by wyeliminować problem dzikich wysypisk w gminie.

Kamera co jakiś czas będzie montowana w innych miejscach. Urząd zapowiada też kupno kolejnych. To ważny element w zwalczaniu problemu dzikich wysypisk w gminie. – Walka z procederem nielegalnego wyrzucania odpadów nie jest łatwa, dlatego postanowiliśmy zainwestować w fotopułapkę. Nie tylko zrobi ona zdjęcie osobie, która znajdzie się w jej zasięgu, ale też utrwali numery rejestracyjne pojazdu. To pozwoli na zidentyfikowanie osób pozbywających się odpadów i ukaranie ich – mówi burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz.

Przypominamy, że na terenie gminy funkcjonuje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów. Można do niego oddać m.in. zużyty sprzęt elektroniczny, odpady budowlane, meble, zużyte opony, chemikalia, odpady zielone, papier, metal, szkło. Punkt znajduje się przy ul. Świdnickiej, na terenie Zakładu Usług Komunalnych. W związku z pandemią koronawirusa odpady przyjmowane są w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod numerem telefonu 74 637 98 37.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group