Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 874
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Francuzi wspierają świebodziczan

Piątek, 2 września 2011, 8:24
Aktualizacja: 8:31
Autor: UM Świebodzice
Świebodzice: Francuzi wspierają świebodziczan
Fot. użyczone
Firma Segepo–Refa, wchodząca w skład francuskiego koncernu o tej nazwie, jest nowym przyjacielem i sponsorem dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Świebodzicach.

W czwartek, 1 września, szefowa firmy gościła na świetlicy, by zobaczyć, jak placówka funkcjonuje a zwłaszcza – o jaki nabytek wzbogaciła się dzięki finansowemu wsparciu firmy. Za przekazane przez świebodzicki zakład pieniądze w wysokości 3 tysięcy złotych kupiono komplet klocków edukacyjnych. Są zbudowane są z dużych elementów, dzięki czemu można z nich budować domki, siedziska – co tylko się chce. Klocki są kolorowe i wykonane z miękkiego, bezpiecznego tworzywa.
- Są tak ładne i kolorowe, że sama mam ochotę się z Wami pobawić – żartowała Marylise Bougaret, dyrektor Segepo. Ujęta rodzinną atmosferą i życzliwym przyjęciem ucałowała serdecznie wszystkie dzieci oraz ich opiekunów. – Trzy razy, bo taki przecież jest zwyczaj w Polsce – podkreślała pani Marylise, która jest z pochodzenia Francuzką ale świetnie mówi po polsku.
Podziękowania za wsparcie świetlicy przekazał burmistrz Bogdan Kożuchowicz, wręczając szefowej Segepo upominki, m. in. Dukata Świebodzickiego. – Dziękują, że pamiętają Państwo o dzieciach, to są najważniejsi mieszkańcy miasta – podkreślał.
W spotkaniu wziął udział także zastępca burmistrza Zbigniew Opaliński, Aldona Górska, pełnomocnik ds. profilaktyki UM, Maria Berthelot z Segepo oraz pracownicy świetlicy – koordynator Krystian Wołoszyn i wychowawca Agnieszka Jezierska a także współpracująca ze świetlicą nauczycielka języka polskiego z SP 3 Agnieszka Kiryczuk.
Dzieci od razu wypróbowały kolorowe klocki, a później wszyscy zjedli słodki poczęstunek.
Świetlica Środowiskowa ma pod opieką ponad 50 dzieci, które mogą tu liczyć na pomoc w nauce, ciekawe zajęcia rozwijające, wsparcie terapeutyczne a także ciepły posiłek, który sponsorują świebodziccy przedsiębiorcy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group