Wtorek, 12 listopada
Imieniny: Renaty, Witolda
Czytających: 387
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Fundusz podzielony

Piątek, 4 października 2024, 13:26
Autor: red
Gmina Żarów: Fundusz podzielony
Fot. UM Żarów
Zakończyły się zebrania wiejskie, podczas których mieszkańcy sołectw decydowali, na jakie zadania zostaną przeznaczone środki finansowe w ramach funduszu sołeckiego.

W spotkaniach z mieszkańcami udział wzięli burmistrz Przemysław Sikora oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie. Na zebraniach w sprawie podziału funduszu sołeckiego obecni byli także radni Rady Miejskiej, sołtysi oraz przedstawiciele Rad Sołeckich. Mieszkańcy zaplanowali do realizacji różne przedsięwzięcia, zgłaszając swoje pomysły i wnioski. Realizacja zadań, jakie mieszkańcy wsi wyznaczyli w ramach funduszu sołeckiego, będzie uwzględniona w projekcie budżetu na 2025 rok. W 2025 roku kwota funduszu sołeckiego w gminie Żarów wynosi 478.709,73 złotych.

Obecny na spotkaniach burmistrz Przemysław Sikora podziękował mieszkańcom wsi oraz strażakom za pomoc i wsparcie, jaką okazali podczas sytuacji związanej z podtopieniami na terenie gminy Żarów.

- Dziękuję mieszkańcom za udział w zebraniach wiejskich dotyczących podziału funduszu sołeckiego na 2025 rok i zgodne decyzje. Cieszę się, że wykorzystujecie Państwo możliwości, jakie daje fundusz sołecki i każdego roku realizujecie projekty, które wpływają na poprawę życia mieszkańców wsi. Składam również Państwu wielkie podziękowania za pomoc, a przede wszystkim walkę w obliczu powodzi, która nawiedziła naszą gminę. Wasza solidarność i wsparcie pokazały, jak silna i zjednoczona jest nasza społeczność – mówił podczas spotkań z mieszkańcami wsi burmistrz Przemysław Sikora.

Przypomnijmy, że fundusz sołecki to pieniądze, które dzięki ustawie o funduszu sołeckim, dają mieszkańcom możliwość decydowania o części gminnego budżetu. Są to konkretne pieniądze, które mieszkańcy sołectw mogą wydać zgodnie ze swoimi potrzebami. Dzięki środkom z funduszu sołeckiego każdego roku na terenach wiejskich realizowane są zadania zgodnie z potrzebami mieszkańców. Są to remonty dróg, budowa chodników, nowego oświetlenia, modernizacje świetlic wiejskich, zagospodarowanie przestrzeni czy organizacja imprez i uroczystości wiejskich.

Zadania zaplanowane przez sołectwa na 2025 rok:

BOŻANÓW

→ organizacja imprez cyklicznych, zadaszenie tarasu przy świetlicy wiejskiej, zakup sprzętu ogrodniczego m.in. kosiarki oraz materiałów do utrzymywania i zagospodarowania terenów zielonych, montaż progów zwalniających.

BUKÓW

→ organizacja imprez cyklicznych, zakup traktorka, wyposażenia dla Szkoły Podstawowej w Imbramowicach, wyposażenia dla OSP i na świetlice wiejską oraz materiałów do utrzymania i zagospodarowania terenów zielonych, remont instalacji elektrycznej na świetlicy wiejskiej (kuchnia i toalety), utrzymanie terenów zielonych, remont instalacji elektrycznej na świetlicy wiejskiej (kuchnia i toalety), odprowadzenie wody deszczowej na ul. Ogrodowej.

GOŁASZYCE

→ organizacja imprez cyklicznych, wykonanie oświetlenia, zakup wyposażenia do świetlicy wiejskiej oraz materiałów do utrzymania i zagospodarowania terenów zielonych.

IMBRAMOWICE

→ organizacja imprez cyklicznych, budowa chodnika, doposażenie placu zabaw, utrzymanie terenów zielonych, zakup materiałów do utrzymania i zagospodarowania terenów zielonych.

KALNO

→ organizacja imprez cyklicznych, budowa chodnika, wykonanie oświetlenia w sołectwie, utrzymanie terenów zielonych, doposażenie drużyny sportowej m.in. strojów, zakup rozdzielnicy prądu, utrzymanie i zagospodarowania terenów zielonych.

KRUKÓW

→ organizacja imprez cyklicznych, utrzymanie terenów zielonych, budowa schodów na świetlicy wiejskiej.

ŁAŻANY

→ organizacja imprez cyklicznych, zakup wyposażenia na świetlicę wiejską, rozbudowa tarasu przy świetlicy wiejskiej, rewitalizacja ławek i koszy na śmieci oraz placu zabaw i ławek w parku, zakup tablic informacyjnych i materiałów do rewitalizacji, utrzymanie terenów zielonych, zakup materiałów do utrzymania i zagospodarowania terenów zielonych, wykonanie projektu na oświetlenie.

MARCINOWICZKI

→ utwardzenie drogi na terenie sołectwa, organizacja imprez cyklicznych, zakup materiałów do utrzymania i zagospodarowania terenów zielonych.

MIELĘCIN

→ organizacja imprez cyklicznych, wymiana urządzeń na placu zabaw, wykonanie oświetlenia, zakup wyposażenia na świetlice wiejską, utrzymanie terenów zielonych, zakup materiałów do utrzymania i zagospodarowania terenów zielonych sołectwa.

MIKOSZOWA

→ organizacja imprez cyklicznych, utrzymanie terenów zielonych, zagospodarowanie terenu przy placu zabaw – budowa wiaty, zakup materiałów do utrzymania i zagospodarowania terenów zielonych.

MROWINY

→ organizacja imprez cyklicznych, budowa chodnika, zakup traktorka, doposażenie jednostki OSP, zakup sprzętu ogrodniczego, utrzymanie terenów zielonych, doposażenie świetlicy wiejskiej, zakup orynnowania do wiaty oraz materiałów do utrzymania i zagospodarowania terenów zielonych.

POŻARZYSKO

→ organizacja imprez cyklicznych, budowa chodnika, wykonanie projektu na oświetlenie, zakup wyposażenia do świetlicy wiejskiej, doposażenie jednostki OSP, utrzymanie terenów zielonych, zakup środków do utrzymania i zagospodarowania terenów zielonych.

PRZYŁĘGÓW

→ organizacja imprez cyklicznych, wykonanie oświetlenia, utrzymanie terenów zielonych, utrzymanie czystości na przystankach, zakup wyposażenia na świetlicę wiejską, zakup materiałów do utrzymania i zagospodarowania terenów zielonych oraz monitoringu na teren sołectwa.

PYSZCZYN

→ organizacja imprez cyklicznych, zakup sprzętu ogrodniczego, materiałów do utrzymania i zagospodarowania terenów zielonych, materiałów do remontu wiaty spotkań, daszku nad drzwi frontowe świetlicy wiejskiej, urządzeń na plac zabaw.

SIEDLIMOWICE

→ organizacja imprez cyklicznych, wymiana urządzeń na placu zabaw, wyposażenie świetlicy wiejskiej, zakup monitoringu na teren sołectwa, utrzymanie terenów zielonych, serwis kosiarki, zakup materiałów do utrzymania i zagospodarowania terenów zielonych.

WIERZBNA

→ organizacja imprez cyklicznych, zakup wyposażenia dla OSP, wyposażenia i materiałów potrzebnych do działalności KGW, wykonanie oświetlenia, remont placu zabaw, utrzymanie terenów zielonych, zakup materiałów do utrzymania i zagospodarowania terenów zielonych.

ZASTRUŻE

→ organizacja imprez cyklicznych, zakup namiotu, materiałów do utrzymania i zagospodarowania terenów zielonych, utrzymanie terenów zielonych, zakup sprzętu AGD, zagospodarowanie terenu na boisku sportowym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group