Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 562
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Fundusz rozdzielony

Sobota, 12 października 2019, 7:50
Autor: red
Gmina Dobromierz: Fundusz rozdzielony
Fot. UG Dobromierz
W Gminie Dobromierz zakończył się cykl zebrań wiejskich, na których mieszkańcy sołectw decydowali o przeznaczeniu środków funduszu sołeckiego.

W zebraniach, na zaproszenie sołtysów poszczególnych wsi, uczestniczył przewodniczący Rady Piotr Rusek, wójt Jerzy Ulbin, a także zastępca wójta Edward Krumplewski i sekretarz Monika Borysewicz. Przedstawiciele dobromierskiego samorządu odpowiadali na liczne pytania ze strony mieszkańców oraz przekazywali informacje nt. planów w obrębie poszczególnych sołectw.

Fundusz sołecki to środki pochodzące z budżetu gminy, oddane do dyspozycji sołectwa, mające służyć poprawie warunków życia mieszkańców.

Wysokość środków na fundusz jest ustalana corocznie i zależy od liczby mieszkańców sołectwa oraz bieżących dochodów gminy. Do podziału na 2020 r. między 12 sołectwami było 321 830,60 zł. Najwięcej środków z racji ilości mieszkańców otrzymało sołectwo Roztoka - 43 685,44 zł, a najmniej sołectwo Bronów - 12 537,72 zł.

Sołectwa postanowiły przeznaczyć otrzymane środki m.in. na zagospodarowanie terenów użyteczności publicznej, remonty dróg, zakup sprzętu i wyposażenia świetlic wiejskich, potrzeby Ochotniczych Straży Pożarnych oraz na organizację imprez integracyjnych. Realizacja zadań, jakie mieszkańcy gminy wyznaczyli w ramach funduszu sołeckiego, rozpocznie się w przyszłym roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group