Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 752
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Funkcjonariusz Larry melduje się

Sobota, 17 sierpnia 2013, 9:02
Autor: red.
Świebodzice: Funkcjonariusz Larry melduje się
Fot. UM Świebodzice
Cechy charakterystyczne: cztery łapy, podpalany, idealne uzębienie i superczuły nos. To nowy policjant w Komisariacie Policji w Świebodzicach. 1,5–roczny owczarek niemiecki Larry od dwóch dni pracuje na ulicach Świebodzic, patrolując miasto wspólnie ze swoim przewodnikiem.

Pies patrolowy budzi na ulicach spore zainteresowanie. - Jest spokojny i grzeczny, ale wystarczy że ktoś zrobi w moim kierunku gwałtowny ruch, natychmiast reaguje - opowiada starszy sierżant Michał Drabich, który jest opiekunem Larry'ego. Obaj debiutują w swoich nowych rolach - policjant po raz pierwszy ma do czynienia z czworonogiem. Razem spędzili sporo czasu w szkole policyjnej. Owczarek mieszka na razie ze swoim opiekunem, do momentu, aż policyjny kojec zostanie w pełni przygotowany na przyjęcie nowego lokatora. Zajmą się tym służby miejskie.

Pies trafił do świebodzickiego komisariatu dzięki wsparciu finansowemu samorządu. Gmina przekazała policji 5 tys. zł.
- To z pewnością dobrze wydane pieniądze - żartuje burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. - Cieszę się, że taki sympatyczny policjant będzie teraz dbał o bezpieczeństwo w mieście. Zdecydowanie budzi respekt.

Larry na razie oswaja się z nowym miejscem.

- A my z nim - dodaje nadkomisarz Piotr Galicki, Komendant Komisariatu w Świebodzicach. - To nie jest pies do głaskania i zabawy, każdy z nas ma tego świadomość.

Larry został wyszkolony także do tropienia co oznacza, że przyda się przy wyjaśnianiu przestępstw. Będzie pracował przede wszystkim w pieszych patrolach, zatem świebodziczanie często zobaczą go na ulicach miasta.

(UM Świebodzice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group