Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 922
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Gala Szkolnych Nobli po raz piąty

Czwartek, 18 kwietnia 2019, 9:05
Autor: red
Świebodzice: Gala Szkolnych Nobli po raz piąty
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
W Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach odbyła się już piąta edycja Szkolnych Nobli, czyli uroczystego wręczenia wyróżnień – symbolicznych medali przyznawanych za wyjątkowe osiągnięcia w poszczególnych przedmiotach szkolnych, a także za sukcesy literackie, artystyczne oraz sportowe.

W tym roku było 9 kategorii i 33 nominowanych. Kandydatów do nagród typowali i wybierali członkowie Kapituły, czyli nauczyciele poszczególnych przedmiotów. A oto nominowani i zwycięzcy poszczególnych kategorii w tym roku szkolnym:

KATEGORIA 1. język polski - Anna Bułas Julia Partyka, Zofia Brzozowiec

KATEGORIA 2. historia - Kajetan Kopciuch, Wojciech Wierzbicki, Wiktoria Pajor,

KATEGORIA 3. język angielski - Gerard Gawłowski, Kamil Kozar, Hubert Muszyński

KATEGORIA 4. język francuski-Wojciech Wierzbicki, Wiktoria Wójtowicz, Julia Walkiewicz

KATEGORIA 5. język rosyjski - Weronika Kobos, Adrian Kot, Sylwia Kwaśniak,

KATEGORIA 6. matematyka - Szymon Cybulski, Katarzyna Czernecka, Gerard Gawłowski

KATEGORIA 7. fizyka - Jakub Marcyniuk, Mikołaj Matuszak, Gerard Gawłowski

KATEGORIA 8. talent artystyczny - Kamila Sokołowska, Julia Partyka, Klaudia Wysoczańska

KATEGORIA 9. talent sportowy - drużyna piłkarek ręcznych: Milena Borowiec, Weronika Graczyk, Daria Jackowska, Oliwia Kanik, Wiktoria Borowiec, Patrycja Czarkowska, Martyna Górka, Patrycja Marcinowska, Klaudia Smolińska

W V edycji Szkolnych Nobli dominowały klasy I i III. Właśnie z tych klas nominowano najwięcej kandydatów w kategoriach naukowych oraz sportowych. Klasy III uzyskały 15 nominacji w różnych kategoriach, klasy I - 11 nominacji, a klasy II - 7. Największą liczbą nominowanych (8) i nagrodzonych (3) może się pochwalić klasa 3b. W tej edycji były osoby, które otrzymały Szkolnego Nobla z 2 przedmiotów i to ścisłych (G. Gawłowski - matematyka, fizyka), a jeden uczestnik okazał się najlepszy w swojej kategorii po raz drugi (H. Muszyński- j. angielski). W kategorii sportowej najliczniej reprezentowane były kl. 3c i I c.

Patrząc z perspektywy 5 lat Szkolnych Nobli na laureatów poprzednich edycji, łatwo dostrzec, że losy wielu z nich potoczyły się zgodnie z kierunkiem wyznaczonym naszą nagrodą. Wielu laureatów i laureatek studiuje dziś na kierunkach pokrewnych kategoriom, w których kiedyś zwyciężali. To my pierwsi dostrzegliśmy ich potencjał, to tutaj, w naszej szkole, mieli możliwość go rozwijać. Mamy nadzieję, że również dla tegorocznych laureatów Szkolne Noble będą drogowskazem do podążania w kierunku wskazanym tym symbolicznym medalem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group