Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 1077
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Galeria Świdnicka

Poniedziałek, 19 grudnia 2011, 14:40
Aktualizacja: Wtorek, 20 grudnia 2011, 8:35
Autor: oprac. Ika
Świdnica: Galeria Świdnicka
Fot. red
Galeria Świdnicka powstała na miejscu nieistniejących już Zakładów Elektrotechniki Motoryzacyjnej.
Budowa galerii ruszyła uroczyście 26 października 2010r.

Otwarcie uroczyste galerii zaplanowane jest na początek marca 2012 r. Pierwsi najemcy zaczęli wprowadzać się już do swoich sklepów. Na chwilę obecną dokładna ich liczba nie jest jeszcze znana. Oscyluję w okolicach 50, ale może się to zmienić.

- Świdnica to prężnie rozwijające się miasto, które konsekwentnie stawia na rozwój. Jestem przekonany, że Galeria Świdnicka , której budowę rozpoczęliśmy otworzy nowy etap w życiu miasta. Pozwoli nie tylko na udane zakupy w markowych sklepach bez potrzeby jeżdżenia do Wrocławia, ale zapewni także znakomitą rozrywkę w nowoczesnym wielosalowym kinie 3D i wypoczynek w centrum fitness – podkreślił podczas uroczystego rozpoczęcia budowy Dariusz Domszy, wiceprezes Grupy Kapitałowej Rank Progress SA.

- Spółka Rank Progress budując galerie m. in. w Kłodzku, Legnicy i Jeleniej Górze pokazała, że jest sprawdzonym partnerem. Cieszę się, że teren dawnych zakładów motoryzacyjnych, który od lat stał zaniedbany, znalazł nowego właściciela, chcącego przywrócić go mieszkańcom. Galeria Świdnicka to dobra wiadomość nie tylko dla wszystkich tych, którzy musieli robić długie wyprawy na zakupy. Wszystkich mieszkańców z pewnością ucieszy fakt, że w Galerii będzie działało również pierwsze w mieście wielosalowe kino, które pomieści łącznie blisko tysiąc miłośników X muzy. Życzę ekipom budowlanym rekordowego tempa prac i sprzyjających warunków pogodowych, a przede wszystkim satysfakcji z efektu końcowego – wspaniałej galerii – powiedział prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek.

Galeria Świdnicka to 22,5 tys. mkw. powierzchni całkowitej, ponad 20 tys. mkw. powierzchni użytkowej, z czego 15 i pół tysiąca zostanie przeznaczone pod wynajem. Galeria będzie dysponować parkingiem na 400 miejsc oraz czterosalowym kinem na 970 miejsc.

Na zakupy zaproszą salony znanych sieciowych marek, miedzy innymi Media Expert (1680 mkw.), Rossmann (400 mkw.), Reserved (730 mkw.), Empik (500 mkw.), Orsay (200 mkw.) i centrum fitness (880 mkw.).

Galeria Świdnicka, której autorem projektu jest pracownia Q2 to połączenie tradycji z nowoczesnością. Rozległy gmach usytuowany w miejscu dawnych zakładów przemysłowych nawiązuję do dolnośląskiej architektury. Zastosowana na elewacjach surowa w wyrazie klinkierowa czerwona cegła – tak charakterystyczna dla starej śląskiej zabudowy – jest równoważona przez delikatną linię zaokrąglonych ścian. Wnętrza rozświetlają jasne pastelowe kolory ścian i oraz obfite oświetlenie.

Rank Progress S.A

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group