Wtorek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 1473
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Giełda edukacyjna

Czwartek, 16 marca 2023, 7:25
Aktualizacja: 10:25
Autor: red
Gmina Świdnica: Giełda edukacyjna
Fot. Gmina Świdnica
Szkoła zawodowa, technikum czy liceum? Jaki kierunek nauczania wybrać? Kim chcieliby zostać w przyszłości? By ułatwić odpowiedzi na te pytania uczniom ostatnich klas szkół podstawowych, zorganizowana została XVIII już Giełda Edukacyjna. Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej.

Podczas Giełdy lokalne szkoły ponadpodstawowe promowały aktualną ofertę edukacyjną. Poprzez takie działania młodzież ma okazję spotkać się bezpośrednio z przedstawicielami konkretnych szkół, dzięki czemu ich decyzje staną się mądre i przemyślane.

We współczesnym świecie bardzo istotną kwestią jest prawidłowo wybrana szkoła, a w przyszłości zawód, który stanowi gwarancję pewnego zadowolenia czy samorealizacji. Młodzież kończąca szkołę podstawową jest w wieku wymagającym jeszcze podpowiedzi i wskazania ścieżki, która pomoże doprowadzić do osiągnięcia wysokiego standardu życiowego. Uczniowie potrzebują informacji na temat szkół, a także możliwości, jakie będą mieć po ich ukończeniu. Ważna jest znajomość rynku pracy oraz zawodów poszukiwanych. Często uczniowie mają problem z odpowiedzią na pytania dotyczące zainteresowań, predyspozycji. Dlatego istotne jest, aby uczniowie skorzystali z oferowanej pomocy.

Uczniom biorącym udział w Giełdzie Edukacyjnej życzymy właściwych decyzji życiowych i mobilności zawodowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group