Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Giełda minerałów i biżuterii

Piątek, 7 lutego 2014, 11:01
Aktualizacja: 11:40
Autor: red.
Świdnica: Giełda minerałów i biżuterii
Fot. użyczone
Serdecznie zapraszamy mieszkańców Świdnicy i okolic na pierwszą Giełdę minerałów i biżuterii z kamieni szlachetnych. 15 lutego, w sobotę, od godz. 10.00 do 19.00 i 16 lutego, w niedzielę, od godz. 10.00 do 18.00 zapraszamy do odwiedzenia stoisk w Galerii Świdnickiej.

Współorganizatorem giełdy są pasjonaci szlachetnych kamieni, w tym Piotr Szczebin i jego córka Monika Burdka.

- To świat, w który wciągnął mnie tata, gdy byłam jeszcze mała. To jego wielka pasja, która wciągnęła go bez reszty. Jeździłam do dziś jeżdżę z nim na wystawy i targi. A skoro Dolny Śląsk to miejsce, gdzie w naturalnych warunkach można znaleźć przepiękne okazy kamieni, to dlaczego nie pokazać ich mieszkańcom naszego powiatu – mówi pani Monika.

- Pani Monika przedstawiła bardzo ciekawy pomysł, także ze względów edukacyjnych. Chętnie włączyliśmy się w jego organizację, tym bardziej, że wnętrze galerii doskonale się do tego nadaje. Mam nadzieję, że kolekcje zainteresują całe rodziny – dodaje Beata Moskal-Słaniewska, specjalista ds. marketingu Galerii Świdnickiej.

Na wystawie, do której zgłosiło się kilkunastu wystawców, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Panie - oryginalną biżuterię: minerały połączone z metaloplastyką, bursztyn w drzewie, przepiękne korale z krzemienia pasiastego. Dla hobbystów - okazy minerałów z Dolnego Śląska oraz z całego świata: agaty, opale, ametysty, ciekawe formy kryształów górskich. Z wystawcami będzie można porozmawiać o najciekawszych „skarbach” z ich kolekcji, a także zaczerpnąć wiedzy z dziedziny geologii. To właśnie region Dolnego Śląska należy pod tym względem do najciekawszych nie tylko w Polsce, ale całej Europie.

„Przyjdź poczuj magię minerałów i moc przyciągania, dowiesz się tu o sposobie poszukiwania minerałów, posłuchasz niesamowitych historii i poznasz zdrowotną siłę kamieni!” – zachęcają organizatorzy.

Prócz tego wystawiać się będą twórczy rękodzieła. Na stoiskach znaleźć będzie można piękne, ręcznie wykonane stroiki, lalki, przedmioty, które mogą sprawić, że wnętrze naszego domu będzie ładniejsze i bardziej przytulne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group