Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: Giełdy edukacyjno–zawodowe dla uczniów szkół podstawowych w ramach projektu „Ligi Mistrzów na start!"

Środa, 14 marca 2018, 13:49
Aktualizacja: 13:52
Autor: red
Krzyżowa: Giełdy edukacyjno–zawodowe dla uczniów szkół podstawowych w ramach projektu „Ligi Mistrzów na start!"
Fot. organizatorzy
Giełdy edukacyjno–zawodowe dla uczniów szkół podstawowych w ramach projektu „Ligi Mistrzów na start!", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO WD 2014–2020 realizowane będą w Krzyżowej już po raz drugi, tym razem w dniach 15 i 22 marca i weźmie w nich udział łącznie ok. 200 uczniów.

Giełdy składają się z dwóch części. Pierwsza ma formę pogadanki edukacyjno-zawodowej na przykładzie zawodów funkcjonujących w strukturze Fundacji „Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego i Spółki Międzynarodowe Centrum Konferencyjne Krzyżowa. Druga to zajęcia praktyczne w grupach, polegające na opisie i prezentacji dowolnie wybranego zawodu w zakresie wymaganego wykształcenia, niezbędnych kwalifikacji i kompetencji do podjęcia zatrudnienia w danym zawodzie oraz obowiązków związanych z wykonywaniem pracy na danym stanowisku.

Celem giełd edukacyjno-zawodowych jest przybliżenie uczniom tematyki związanej z rynkiem pracy oraz ułatwienie im wejścia na rynek pracy po zakończonym procesie edukacji. Giełdy stanowią uzupełnienie działań realizowanych w szkołach w ramach doradztwa zawodowego, w oparciu o certyfikowane i rekomendowane przez MEN narzędzie doradcze - Kalejdoskop Kariery.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group