Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 822
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Gimnazjaliści udzielali pierwszej pomocy

Sobota, 15 października 2011, 16:50
Aktualizacja: Niedziela, 16 października 2011, 3:28
Autor: GrA
Świdnica: Gimnazjaliści udzielali pierwszej pomocy
Fot. użyczone
Sześć drużyn złożonych z gimnazjalistów z terenu powiatu świdnickiego zmierzyło się w I Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK dla szkół gimnazjalnych.

Uczniowie szkół gimnazjalnych po raz pierwszy mogli się wykazać swoją wiedzą i praktycznymi umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy. We wtorek 11 października w III Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy zmierzyło się sześć drużyn.

- Organizatorami mistrzostw było III LO w Świdnicy oraz Zarząd Rejonowy PCK w Świdnicy. Jest to pomysł nowatorski, który odbywa się tylko w naszym rejonie, gdyż z informacji które posiadam ww. mistrzostwa nie były do tej pory organizowane przez PCK. Podobne konkursy dla szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół podstawowych mają miejsce i są organizowane cyklicznie przez PCK bądź przy udziale PCK – wyjaśnia Krystian Werecki ze świdnickiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

Najlepsi wśród gimnazjalistów okazali się uczniowie Gimnazjum w Pszennie, II miejsce zajęła drużyna Gimnazjum nr 2 w Świdnicy, III natomiast Gimnazjum w Witoszowie Dolnym. Kolejne miejsca przypadły w udziale Gimnazjum nr 1 w Świdnicy, Gimnazjum nr 4 w Świdnicy oraz Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. Serdecznie gratulujemy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group