Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 883
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Gimnazjum nr 3 szkoli świdnickich bibliotekarzy

Niedziela, 20 października 2013, 10:57
Aktualizacja: 10:58
Autor: red.
Świdnica: Gimnazjum nr 3 szkoli świdnickich bibliotekarzy
Fot. użyczone
Październik już od kilku lat jest obchodzony jako Miesiąc Bibliotek Szkolnych, w tym roku pod hasłem Biblioteki szkolne – bramy do życia. Z tej okazji nauczyciel–bibliotekarze Gimnazjum nr 3 w Świdnicy: Monika Godula i Wanda Śliwowska przygotowały warsztaty metodyczne na temat wykorzystania tablicy multimedialnej w pracy nauczyciela bibliotekarza.

- Dzięki niej świat multimediów staje się bliski, dosłownie dostępny na wyciągnięcie ręki, wystarczy dotknąć, przesunąć, by przenieść się z kosmosu do mikrokosmosu, by przenieść się w czasie, by zobaczyć, posłuchać, powtórzyć, dopisać, dorysować. brać czynny udział w kreowaniu edukacyjnej rzeczywistości - takimi słowami rozpoczęła spotkanie Monika Godula.

We współpracy z kierownikiem Biblioteki Pedagogicznej w Świdnicy Agnieszką Nawrocką zorganizowano w czytelni biblioteki Gimnazjum nr 3 warsztaty dla nauczycieli bibliotekarzy świdnickich szkół podstawowych i gimnazjów, w których wzięło udział 12 osób.

Bibliotekarzom zaprezentowano możliwość pracy na gotowych materiałach pobieranych ze stron edukacyjnych np. Scholaris, Biblioteka w Szkole lub wydawnictw podręczników. Przedstawiono sposoby wykonywania własnych prezentacji i planszy. Wskazano możliwości współpracy z uczniami poprzez tworzenie wspólnych projektów, stron czy gazetek.

- Dzięki takim warsztatom mamy możliwość wymiany doświadczeń, poznania nowych technologii i zainspirowania się pracą innych - podsumowuje Wanda Śliwowska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group