Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 500
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Głośno czytali w Witoszowie

Niedziela, 2 października 2016, 9:52
Autor: red
Witoszów Dolny: Głośno czytali w Witoszowie
Fot. Gmina Świdnica
Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania, promując postawę czytelniczą wśród uczniów.

29 września szkołę odwiedzili rodzice - najbliżsi uczniom propagatorzy czytelnictwa, którzy skorzystali z zaproszenia nauczycieli i włączyli się w kampanię społeczną Fundacji „ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom”. Tego dnia w szkole na lekcjach rozbrzmiewały ulubione i popularne wśród młodych czytelników fragmenty książek. Uczniowie z przyjemnością wysłuchali różnorodnych przygód bohaterów literackich, wsłuchali się w różne typy literatury. Interesujące fragmenty słuchaczom zaprezentowali rodzice oraz Elżbieta Chlebowska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Witoszowie Górnym. Sympatyczne i niecodzienne spotkania w klasach udowodniły, że czytanie na głos dzieciom to najlepszy sposób, by rozbudzić ich zainteresowanie książką, poprawić koncentrację, refleksyjność oraz zbudować więź i bardziej przyjazne relacje w klasie.
- Poprzez zaproszenie rodziców do głośnego czytania chcieliśmy rozpropagować ideę rodzinnego czytania. Kolejny już raz uświadomić rodzicom, że ich dzieci uwielbiają, gdy im się głośno czyta. Czują się wtedy ważne, kochane i coraz mądrzejsze” – podsumowała Dzień Głośnego Czytania Monika Janiszewska lider Fundacji „ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group