Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1151
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Głównie przez alkohol

Sobota, 12 lutego 2022, 7:35
Aktualizacja: 14:37
Autor: red
Świdnica: Głównie przez alkohol
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 4 do 10 lutego.

05.02.2022r. godz.1.21 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące nietrzeźwego mężczyzny idącego ulicą Łukową. Osoba ta co chwilę przewracała się co stwarzało poważne zagrożenie dla jej zdrowia. Skierowani na miejsce strażnicy szybko zlokalizowali mężczyznę, który na widok patrolu zaczął wykrzykiwać wulgaryzmy. Po zbadaniu przez lekarza został on umieszczony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. W dniu następnym za swe zachowanie został ukarany mandatem karnym.

05.02.2021r. godz.17.35 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który siedział na ławce w poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. W pewnym momencie osoba ta spadła z ławki na posadzkę. W związku z faktem, że mężczyzna nie dawał żadnych oznak życia na miejsce natychmiast skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze stwierdzili że osoba ta jest nieprzytomna, w związku w powyższym ułożyli mężczyznę w pozycji bezpiecznej i wezwali pogotowie ratunkowe. Poszkodowany decyzją lekarza został przewieziony do szpitala „Latawiec”.

05.02.2021r. godz.23.30 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch osób spożywających alkohol na skwerze w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Młoda kobieta wraz z równie młodym mężczyzna spożywali wódkę wprost z butelki. Strażnicy przerwali tę degustację wypisując obojgu mandaty karne.

06.02.2022r. godz.11.52 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca ulicy Kliczkowskiej dotyczące nietrzeźwej kobiety leżącej na klatce schodowej w jego budynku. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu zastano znaną z wcześniejszych interwencji bezdomną kobietę, której zaoferowano (po wytrzeźwieniu) pomoc w zakwaterowaniu w schronisku dla bezdomnych. Osoba ta stanowczo odmówiła i opuściła klatkę schodową budynku.

06.02.2022r. godz.13.36 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca ulicy Siostrzanej dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na klatce schodowej w jego budynku. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu zastano znanego z wcześniejszych interwencji bezdomnego, któremu zaoferowano (po wytrzeźwieniu) pomoc w zakwaterowaniu w schronisku dla bezdomnych. Osoba ta stanowczo odmówiła i opuściła klatkę schodową budynku.

06.02.2022r. godz.16.36 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, śpiącego na posadzce poczekalni dworca autobusowego Centrum Przesiadkowego Świdnica Miasto. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Po zbadaniu przez lekarza został on umieszczony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Za swe zachowanie będzie odpowiadał przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

08.02.2022r. godz.17.09 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od pracownicy obsługi Centrum Przesiadkowego Świdnica Miasto dotyczące spożywania alkoholu przez trzech mężczyzn na poczekalni dworca PKP. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Jedna osoba została ukarana mandatem karnym natomiast dwie pozostałe osoby za swoje zachowanie będą odpowiadać przed sądem.

10.02.2022r. godz.15.28 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące prawdopodobnie nietrzeźwej kobiety, która wsiadła do samochodu Nissan Micra na ulicy Łukowej i po chwili odjechała. Sprawę natychmiast przekazano oficerowi dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Pojazd podejrzanej kobiety był cały czas obserwowany przez operatora monitoringu, który przekazywał te informacje do patrolu Policji. Ostatecznie pojazd został zatrzymany. Policjanci potwierdzili podejrzenia operatora monitoringu, kobieta, kierowca samochodu była nietrzeźwa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group