Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 637
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Gmina Dobromierz inwestuje w oświatę

Niedziela, 5 października 2014, 16:51
Aktualizacja: 16:57
Autor: red.
Gmina Dobromierz: Gmina Dobromierz inwestuje w oświatę
Fot. UG Dobromierz
Od marca w gminie Dobromierz trwa realizacja projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pn. ,,Innowacja w oddziałach przedszkolnych – dostosowujemy się do potrzeb najmłodszych”. Budżet przeznaczony na to zadanie to kwota ponad 330 tys. zł.

Jest to projekt systemowy finansowany ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Społecznego oraz dotacji celowej z budżetu państwa. Jego realizacja to rezultat starań jakie zostały podjęte przez gminę Dobromierz, aby przygotować istniejące 4 oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych do świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym. Realizacja projektu polega na zakupie dodatkowego wyposażenia, dostosowania pomieszczeń, organizacji placów zabaw, wyposażenia stanowisk nauczycieli i oddziałów w pomoce dydaktyczne i edukacyjne.

Dużą atrakcją dla przedszkolaków ze szkół w Gniewkowie, Roztoce i Dobromierzu są nowe place zabaw, wyposażone w szereg ciekawych atrakcji wraz z bezpiecznymi nawierzchniami. Korzystanie z nowych obiektów stwarza nie tylko możliwość znakomitej zabawy, ale również wpływa na poprawę kondycji ruchowej dzieci oraz umożliwia wykonywanie ćwiczeń sprawnościowych. Dzieci mogą cieszyć się również z mnóstwa nowych zabawek oraz artykułów plastycznych. Nauczyciele mają natomiast możliwość korzystania ze sprzętu ICT, sprzętu audiowizualnego, tablic interaktywnych z oprogramowaniem, kserokopiarek oraz pomocy dydaktycznych, które w znacznym stopniu przyczynią się do prawidłowego rozwoju przedszkolaków. Gminne oddziały przedszkolne otrzymały także nowe wyposażenie wypoczynkowe oraz meble do wyposażenia szatni.

Modernizacja oddziałów przyczyni się do likwidacji barier w dostępie do edukacji przedszkolnej, a tym samym umożliwi wyrównanie szans edukacyjnych dzieci nieobjętych wychowaniem przedszkolnym.

Należy podkreślić, iż innowacja oddziałów przedszkolnych jest już kolejną dużą inwestycją, na realizację której gmina Dobromierz pozyskała środki zewnętrzne.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group