Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 907
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Gmina Żarów dostanie środki na kulturę

Czwartek, 22 września 2016, 9:01
Autor: red
Żarów: Gmina Żarów dostanie środki na kulturę
Fot. red
Aglomeracja Wałbrzyska przyznała dotację na przebudowę, renowację oraz doposażenie obiektów instytucji kultury w Gminie Żarów.

Dofinansowanie przyznane zostało ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych RPO WD 2014-2020. Wybór projektów do dofinansowania został zatwierdzony w imieniu Aglomeracji Wałbrzyskiej przez jej Lidera – Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja, a następnie w dniu 13 września 2016 r. przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego, który pełni funkcję Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Wśród projektów wybranych do dofinansowania jest projekt Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie pod nazwą „Przebudowa oraz doposażenie obiektów instytucji kultury w gminie Żarów – przebudowa świetlic wiejskich w miejscowości Mielęcin, Mrowiny i Przyłęgów”.

W ramach projektu przebudowane zostaną wnętrza świetlic wiejskich, co wiąże się z poprowadzeniem nowych wewnętrznych instalacji, wymianą tynków, posadzek, stolarki i wykonaniem docieplenia budynku. Planowany jest także zakup niezbędnego wyposażenia tj. stolików i krzeseł. Przebudowane dojścia ułatwią dostęp do obiektów.

Wyremontowane świetlice będą służyć mieszkańcom, skorzystają z nich również rady sołeckie poszczególnych miejscowości, organizacje społeczne takie jak OSP, klub sportowy, Koła Gospodyń Wiejskich oraz placówki oświatowe.

Zły stan techniczny świetlic wiejskich jest jednym z głównych problemów mieszkańców miejscowości Mrowiny, Przyłęgów i Mielęcin. Odnowione obiekty będą mogły rozszerzyć zakres swojej działalności, funkcjonować jako miejsca ochrony i prezentacji dziedzictwa materialnego i niematerialnego.

Całkowita wartość projektu: 833 032,99 zł

Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 699 734,03 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group