Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Gminne budynki do remontu

Środa, 8 maja 2013, 7:36
Autor: red.
Strzegom: Gminne budynki do remontu
Fot. użyczone
Budynki w zarządzie gminy Strzegom z roku na rok zmieniają swoje oblicze. Już niebawem metamorfozę przejdą obiekty przy ulicy Kasztelańskiej i Paderewskiego.

- Remont dachu budynku przy ulicy Kasztelańskiej 2 planowany był już od 2-3 lat, jednakże ze względu na pojawiające się awarie w zasobie nie mógł być zrealizowany ze względu na brak odpowiedniej ilości środków finansowych. W roku bieżącym zadecydowano o jego przeprowadzeniu zaraz po ustąpieniu zimy i nastaniu sprzyjających warunków atmosferycznych – mówi Jarosław Smordowski, naczelnik Wydziału Gospodarki Lokalowej Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Remont będzie obejmował wymianę pokrycia dachowego z dachówki ceramicznej wraz z wymianą konieczną elementów konstrukcyjnych dachu (krokwie, łaty), wykonanie nowych obróbek blacharskich, wymianę rynien i rur spustowych oraz montaż nowych okien w połaci dachowej.

- Termin realizacji tego zmierzenia ustalono na połowę maja br., a jego koszt wyniesie 57 953,55 zł brutto. Remont realizować będzie firma Ogólnobudowlana Ossowski, Mariusz Ossowski z Wińska, która wygrała postępowanie przeprowadzone na wykonanie tego remontu – dodaje naczelnik.

Na tle odnowionych elewacji sąsiednich budynków niezbyt elegancko prezentuje się także elewacja budynku SCK-2 przy ul. I.J. Paderewskiego w Strzegomiu. Dlatego tam również zostaną przeprowadzone prace remontowe. - Zakres tego remontu obejmuje do wykonania naprawę uszkodzonych tynków elewacji, przygotowanie jej do malowania (gruntowanie, przecieranie) i malowanie kolorem w nawiązaniu do istniejących elewacji bocznych. Przewidziano też wymianę obróbek blacharskich gzymsów oraz rynien i rur spustowych. Renowacji poddane zostaną też okna i drzwi. W chwili obecnej prowadzone jest przez Wydział Gospodarki Lokalowej postępowanie na wyłonienie wykonawcy tego remontu – wyjaśnia Jarosław Smordowski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group