Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 943
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zorganizowało wigilię

Wtorek, 20 grudnia 2011, 13:16
Aktualizacja: 13:19
Autor: red
Żarów: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zorganizowało wigilię
Fot. użyczone
16 grudnia 2011 rok, dzień jak co dzień, a jednak całkiem inny. W tym dniu Gminne Centrum Kultury i Sportu zaprosiło na Wieczerzę Wigilijną wielu wspaniałych gości, którzy na co dzień współpracują, wspomagają czy uczęszczają na zajęcia w naszej placówce.

To już druga taka Wigilia, podczas której spotykamy się w gronie przyjaciół... a jest ich jeszcze wielu. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli: Władze miasta z Burmistrzem Leszkiem Michalakiem na czele, Ośrodek Pomocy Społecznej, Biblioteka Publiczna, młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy z nauczycielami: Panią Mariolą Pindel i Panią Lidią Magier-Wolak, przedstawiciele zespołu „Viatori” ze Świdnicy (współpracujący od wielu lat z GCKiS), dzieci i młodzież uczęszczający na zajęcia w Centrum z rodzicami oraz studenci z ŻUTW.
W uroczystą, pełną magii świąteczną atmosferę wprowadził konferansjer Ryszard Fidler, który zadbał merytorycznie i logistycznie o oprawę tego wieczoru. Nie zabrakło pięknych kolęd zagranych na instrumentach przez uczniów Ryszarda Fidlera i Zbigniewa Furtaka, jasełek przedstawionych przez uczestników wieczoru i wspólnego kolędowania, gościnnego występu młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy oraz wspaniałych życzeń bożonarodzeniowych i wielu serdeczności płynących z serc uczestników Wieczerzy.
Po wspólnym kolędowaniu, Burmistrz Leszek Michalak, dyrektor GCKiS Artur Adamek oraz Przewodniczący UTW Zbigniew Owczarski złożyli zgromadzonym uczestnikom bożonarodzeniowe życzenia. Przyszedł również czas na bardziej osobiste życzenia i łamanie się opłatkiem, którego rozdaniem pośród kolędujących zajął się osobiście Pan Artur Adamek. Po serdecznościach i optymistycznych życzeniach czekał na wszystkich suto zastawiony stół z wigilijnymi potrawami i oczywiście czerwony barszcz z uszkami. Dzięki uczestnikom tego wieczoru na stole nie zabrakło niczego, bowiem tradycyjnie każdy, w ten szczególny wieczór, wniósł „dar” - cząstkę siebie w postaci: potrawy, wkładu pracy w przygotowaniach czy występu na scenie.

Wszystkim uczestnikom Wieczerzy Wigilijnej w GCKiS składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu Wigilii, za przygotowanie potraw, za występy, a w szczególności Paniom: Marioli Pindel i Lidii Magiery-Wolak za przygotowanie młodzieży z ZSS w Świdnicy do występu oraz Pani Józefie Paszko za uszycie wspaniałych strojów do przedstawionej podczas wieczoru scenki Biblijnej z Narodzenia Pana.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group