Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 886
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Gminne Obchody Święta Niepodległości w Dobromierzu

Środa, 1 listopada 2017, 9:45
Autor: red
Gmina Dobromierz: Gminne Obchody Święta Niepodległości w Dobromierzu
Fot. organizatorzy
Narodowe Święto Niepodległości jest w Polsce najważniejszym świętem państwowym. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

W latach 1772-1795 Austria, Prusy i Rosja dokonały rozbioru Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Polacy podejmowali wiele prób odzyskania własnej państwowości, począwszy od koalicji z Napoleonem, aż po powstania listopadowe czy styczniowe. Dopiero podczas I wojny światowej doszło do sprzyjającej dla nas sytuacji. Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli wolność. Ogromną rolę w jej odzyskaniu odegrał pierwszy marszałek Polski – Józef Piłsudski.

Tegoroczne gminne uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości odbędą się w piątek, 10 listopada. O godz. 17.00 w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Roztoce odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny. Na godzinę 18.00 zaplanowano uroczystą akademię patriotyczną w świetlicy wiejskiej w Roztoce. Prezentację programu artystycznego powierzono uczniom ze Szkoły Podstawowej w Roztoce oraz dzieciom z Małego Przedszkola. Listopadowa uroczystość będzie także doskonałym momentem na wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group