Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1368
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Gminny punkt spisowy

Środa, 14 kwietnia 2021, 13:34
Autor: red
Żarów: Gminny punkt spisowy
Fot. UM Żarów
Od 1 kwietnia na terenie całej Polski rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). NSP to czas, kiedy państwo, zadając obywatelom kilka pytań, stara się zdiagnozować: „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”.

Wszystkie informacje uzyskane w trakcie spisu chronione są tajemnicą statystyczną i będą wykorzystywane tylko i wyłącznie do przygotowania zbiorczych opracowań statystycznych.

Przypominamy wszystkim mieszkańcom, którzy nie posiadają komputera lub telefonu z dostępem do internetu o możliwości skorzystania z Gminnego Punktu Spisowego znajdującego się w budynku Urzędu Miejskiego w Żarowie, w którym będzie można dokonać spisu samodzielnie. W razie pytań lub problemów wsparciem będzie służyć wyznaczony do tego pracownik Urzędu. Ze względu na sytuację epidemiczną warto wcześniej sprawdzić telefonicznie dostępność punktu spisowego i umówić się w Urzędzie na konkretną godzinę. Wobec powyższego prosimy o kontakt tel. pod nr 74 30 67 307, 74 30 67 337, 74 30 67 342. Wejście do Urzędu w celu dokonania spisu od strony ul. Armii Krajowej 53 (czerwone drzwi).

Pamiętajmy, że spis jest obowiązkowy! Jednak, w przypadku, jeśli ojciec rodziny będzie chciał dokonać spisu w imieniu wszystkich domowników, to musi znać PESEL nie tylko swój, ale również żony, dzieci oraz matki lub teściów, o ile mieszkają wspólnie. Dlatego przychodząc do Gminnego Punktu Spisowego w UM Żarów prosimy, aby mieć przy sobie Pesele wszystkich domowników.

Wraz z rozpoczęciem Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, 1 kwietnia 2021r. rozpoczęła się Loteria promocyjna NSP 2021. Nagrodami w Loterii są karty podarunkowe o wartości 500 zł i 1000 zł każda oraz 16 samochodów miejskich - Toyota Yaris. Każdy, kto wyrazi zgodę na udział w loterii spisowej musi posiadać swojego e-maila. Unikatowy kod loterii spisowej dostarczany jest na wskazany adres poczty elektronicznej.

Jeśli z ważnych powodów nie spiszemy się przez Internet – w domu lub w Urzędzie – musimy spodziewać się telefonu od rachmistrza lub jego wizyty. Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group