Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Gniewkowskie integracje

Czwartek, 20 czerwca 2013, 8:58
Autor: red.
Dobromierz: Gniewkowskie integracje
Fot. UG Dobromierz
Bez wątpienia ostatnia niedziela należała do Gniewkowa, a to za sprawą dorocznego festynu integracyjnego, będącego doskonałą okazją do publicznego ogłoszenia uchwały Rady Gminy Dobromierz, która na wniosek wójta Jerzego Ulbina, przyznała tytuł Honorowego Obywatela Gminy Dobromierz księdzu Piotrowi Sowie, długoletniemu proboszczowi gniewkowskiej parafii.

Jest to wyraz szczególnego uznania i wyróżnienia za zasługi na rzecz społeczności gminy. W imieniu nieobecnego ks. Piotra tytuł odebrał ks. Konrad Polesiak - proboszcz miejscowej parafii, który zapowiedział, że wspólnie z wójtem i przewodniczącą Rady Danutą Świerk, uda się z wizytą do ks. Piotra, w czasie której i obywatel gminy, zostanie uhonorowany tym zaszczytnym tytułem.

Kolejnym punktem imprezy było uroczyste oddanie do użytku wodociągu w Gniewkowie, inwestycji bardzo ważnej dla lokalnej społeczności, zaspokajającej jej podstawowe potrzeby, a także niezmiernie istotnej dla władz gminy, zrealizowanej dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. W tym symbolicznym akcie uczestniczył Paweł Czyszczoń - dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

W trzeciej już rundzie Turnieju Sołectw "Wiejskie Integracje" w ramach kulinarnych potyczek, zmierzyły się w pojedynku na pierogi drużyny sołeckie. Niełatwe zadanie stanęło przed konkursowym jury, bowiem wszystkie stoiska prezentowały się znakomicie. Jury, w składzie - komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy Tomasz Szuszwalak oraz dowódca JRG w Świebodzicach Piotr Sułek oceniając smak, oryginalność, kreatywność oraz prezentację, najwięcej punktów przyznało drużynie "Aktywni Borów-Dzierzków". Zwycięstwo to dało "Aktywnym" awans na I miejsce w ogólnej klasyfikacji Turnieju, zajmując je z taką samą ilością punktów wspólnie z reprezentacjami Dzierzkowa i Kłaczyny.

Równocześnie z konkursem kulinarnym na boisku sportowym odbywały się, reaktywowane po kilku latach, Gminne Zawody Strażackie o Puchar przechodni Wójta Gminy Dobromierz, w których startowały drużyny dziewcząt i chłopców (młodziki) oraz kobiet i mężczyzn (seniorzy) z pięciu gminnych jednostek OSP. W ogólnej klasyfikacji zdobywcami pucharu okazała się reprezentacja OSP z Dobromierza (4 drużyny), II OSP Roztoka (4 drużyny), III OSP Gniewków (2 drużyny), IV OSP Kłaczyna (1 drużyna - seniorzy), V OSP Jugowa (1 drużyna - młodziki). Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe.

Muzyczną oprawę niedzielnego festynu stanowiły występy Orkiestry Dętej z Dzierżoniowa, zespołu Dobromierzanie oraz Kapeli Ludowej z Roztoki. Owacjami przyjęto także sceniczne występy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gniewkowie. Dmuchane zjeżdżalnie, stoiska ze słodyczami i pamiątkami cieszyły się dużym zainteresowanie u najmłodszych uczestników imprezy. Tradycyjnym zakończeniem festynu była zabawa taneczna przy muzyce zespołu "Wójciki".

Kolejne Wiejskie Integracje już za dwa tygodnie - 29 czerwca na boisku sportowym w Dobromierzu. Serdecznie zapraszamy.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group