Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 762
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Goczałków i Godzieszówka zadowoleni

Niedziela, 29 maja 2022, 7:33
Autor: red
Gmina Strzegom: Goczałków i Godzieszówka zadowoleni
Fot. UM Strzegom
Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta 23 maja br. odebrał dwie promesy na realizację zadań na terenie Goczałkowa i Godzieszówka. – Bardzo się cieszę, że mogę przekazać naszym mieszkańcom te dobre wiadomości – podkreśla burmistrz.

Już niebawem w Goczałkowie zostanie wybudowany plac zabaw. - Wniosek gminy Strzegom uzyskał dotację w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2022 r. w wysokości prawie 40 000 złotych – mówi Anna Hałas, naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. Planowany koszt inwestycji to prawie 80 000 zł. Przedsięwzięcie dotyczy budowy ogólnodostępnego placu zabaw zlokalizowanego przy szkole podstawowej w Goczałkowie wraz zagospodarowaniem terenu zielonego. Powstanie nowy plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią. Ponadto wymienione zostaną cztery ławki.

- Teren zielony sąsiadujący z placem zabaw zostanie zagospodarowany na zielony skwer obsadzony kwiatami i krzewami – wyjaśnia Anna Hałas. Nastąpi poprawa warunków życia mieszkańców wsi Goczałków poprzez zagospodarowanie przestrzeni publicznej. Już we wrześniu mieszkańcy wsi będą mogli korzystać z nowego miejsca aktywności i integracji w Goczałkowie. Dobrą wiadomość mamy również dla mieszkańców Godzieszówka. Gmina Strzegom z budżetu Województwa Dolnośląskiego otrzymała dotacje w wysokości 372 600 zł na realizację zadania „Godzieszówek, droga dojazdowa do gruntów rolnych w obszarze scalenia gruntów” na rok 2022. Planowany koszt inwestycji obejmującej 414 mb nieznacznie przekracza milion złotych. W ramach kolejnego zagospodarowania obszaru objętego scaleniem gruntów wykonana zostanie droga dojazdowa do gruntów rolnych, która połączy istniejącą nowa drogę (również sfinansowaną ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego w 2021r.) z drogą powiatową przebiegająca przez wieś Godzieszówek.

- Nie zwalniamy tempa, jeżeli chodzi o rozwój obszarów wiejskich, na terenie których w ostatnich latach zrealizowaliśmy bardzo wiele zadań. Dlatego szczególnie cieszę się, że mogę poinformować o kolejnych – mówi Zbigniew Suchyta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group