Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Godzieszówek: Godzieszówek z kanalizacją

Niedziela, 21 października 2018, 13:45
Autor: red
Godzieszówek: Godzieszówek z kanalizacją
Fot. UM Strzegom
Kolejna miejscowość naszej gminy, którą jest Godzieszówek, zyskała kanalizację sanitarną. Roboty budowlane trwały od lipca 2017 r. do września 2018r. i przebiegały zgodnie z podpisaną umową. Wykonawcą zadania była firma EKO – WOD Sp. z o.o. ze Świdnicy.

Łącznie wybudowano 4,13 km sieci grawitacyjno – tłocznej z jedną sieciową przepompownią ścieków. Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniósł 1.717.442,85 zł.

Ścieki z Godzieszówka poprzez istniejącą sieć kanalizacyjną w Tomkowicach i Strzegomiu odprowadzone zostaną do istniejącej oczyszczalni w Strzegomiu Obecnie 40 właścicieli ma możliwość podłączenia swoich nieruchomości do nowo wybudowanej kanalizacji sanitarnej dzięki czemu zlikwidowane zostaną, często nieszczelne, szamba, co z kolei wpłynie na poprawę stanu wód gruntowych i powierzchniowych.

- Informujemy jednocześnie, że przyłączenie nieruchomości do nowo wybudowanej kanalizacji sanitarnej jest obowiązkowe i obciąża właściciela nieruchomości. Obowiązek ten nie dotyczy nieruchomości, które już są wyposażone w przydomowe oczyszczalnie ścieków spełniające wymagania określone w odrębnych przepisach – mówi Dorota Borkowska, prezes spółki WiK.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group