Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Góra grosza

Wtorek, 6 lipca 2021, 13:10
Autor: red
Pszenno: Góra grosza
Fot. Gmina Świdnica
Przedszkole ,,Bajkowa Dolinka’’ w Pszennie po raz kolejny włączyło się do ogólnopolskiej akcji ,,Góra grosza’’ organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Była to już XXI edycja. Łącznie zebrano 38 574 jednogroszowych monet.

- To niezwykła Góra w niezwykłych czasach, bo ten rok szkolny to duże wyzwanie dla nas wszystkich. Nie było łatwo, ale my i nasze przedszkole nigdy się nie poddajemy, szczególnie kiedy chodzi o pomoc innym. Doświadczenia nauki domowej pokazały nam, jak ważny jest każdy gest życzliwości i dobroci, jeszcze żywiej uświadomiły, co znaczy wzajemna pomoc – mówi Sandra Stępniak opiekunka przedszkolaków.

Akcja „Góra Grosza” na stale wpisała się już w kalendarz wydarzeń przedszkola, ponieważ pokazuje, Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Korzyści z uczestnictwa ,,Przedszkola Bajkowa Dolinka'' w akcji to między innymi:

efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej;
efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci.
efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z pieczy zastępczej.
Przekazane przez przedszkolaków i i ich rodziców jednogroszowe monety to realna pomoc dla bardzo wielu dzieci. Dla niektórych to wsparcie materialne, dla tych z zaległościami w nauce – korepetycje. Dla innych – możliwość rozwijania talentu lub też dofinansowanie wychowanków na progu samodzielności. Dla całych rodzin możliwość otrzymania wsparcia w Ośrodkach Specjalistycznych „Port”.

Z powodu panującej pandemii akcja została wydłużona i trwała od 26 października 2020 do 31 maja 2021. Przedszkolaki z Pszenna dzielnie przynosiły grosiki i wrzucały do puszek. Udało się podliczyć tą wielką górę grosza - w tym roku wspólnymi siłami społeczność Przedszkola "Bajkowa Dolinka " w Pszennie zebrała kwotę 385,74zł.

Wszystkim dzieciom oraz rodzicom, którzy przyłączyli się do akcji serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group