Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 760
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Gra miejska „Świdnica Magiczna” – można się jeszcze zgłaszać

Wtorek, 9 listopada 2010, 18:00
Aktualizacja: 18:02
Autor: KO
Świdnica: Gra miejska „Świdnica Magiczna” – można się jeszcze zgłaszać
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Jak bardzo magiczne jest nasze miasto? Okaże się w czwartek, 11 listopada, kiedy to na ulice Świdnicy wyjdą uczestnicy gry miejskiej. Będą oni musieli poradzić sobie z zagadkami historycznymi, ale nie tylko… Przyda się z umiejętność liczenia. – Zagadki dotyczyć będą miejsc ważnych historycznie i turystycznie – mówi organizator, Wojciech Koryciński. – Trasa będzie przebiegać ulicami znajdującymi się niegdyś w obrębie murów miejskich.

Gra startuje o godz. 15.00 przed głównym wejściem do teatru (Rynek 43). Może w niej wziąć udział maksymalnie trzydzieści drużyn składających się z 3-4 graczy. W każdej drużynie musi być co najmniej jedna osoba pełnoletnia, pełniąca rolę opiekuna. Zgłaszać się można jeszcze do jutra, do godz. 12.00. Jak się zgłosić? Mailowo – wysyłając maila na adres: tomaszsert@wp.pl z dopiskiem w temacie „Świdnica Magiczna” lub telefonicznie – dzwoniąc na numer 609 259 624.

Gra miejska jest częścią projektu Wojciecha Korycińskiego „Świdnica Magiczna”, za który autor otrzymał w 2010 r. stypendium kulturalne prezydenta Świdnicy. Kolejnymi elementami tego projektu będą: wykład o poetyce powieści kryminalnej i spotkanie promocyjne pierwszego świdnickiego kryminału „Tajemnice ulicy Pańskiej” autorstwa Wojciecha Korycińskiego.

Czwartkowa gra skierowana jest do wszystkich chętnych osób, które interesują się historią Świdnicy, bez względu na wiek. Będzie się ona toczyć tylko na terenie Świdnicy (okolice starego miasta) i będzie polegać na rozwiązywaniu zagadek i quizów dotyczących świdnickich zabytków. Każdy z zespołów otrzyma kopertę, a w niej kartę zadań, kartę odpowiedzi oraz mapę z informacjami o trasie. Od momentu startu gracze będą mieli półtora godziny na rozwiązanie wszystkich zadań i ponowne wstawienie się na punkcie startu. Wyniki gry zostaną ogłoszone na uroczystej gali kończącej projekt „Świdnica Magiczna” w środę, 15 grudnia, o godzinie 18.00 w Łaźni. Nagrodami w grze są publikacje na temat historii Świdnicy oraz kryminał Wojciecha Korycińskiego.

Pełny regulamin gry dostępny jest tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group