Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 567
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gra Wratislavia (program festiwalu)

Wiadomości: Dolny Śląsk
Niedziela, 5 września 2010, 14:28
Aktualizacja: 14:52
Autor: KO
Poprzednia edycja festiwalu.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Ruszyła czterdziesta piąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans. W najznamienitszych zabytkach Dolnego Śląska od wczoraj brzmią dzieła wielkich twórców. W programie trzydzieści koncertów oratoryjnych, symfonicznych, wokalnych i wokalno–instrumentalnych.

Tegoroczny, jubileuszowy festiwal, będzie gościł światowej sławy artystów. Powraca on ponownie do formuły skupiającej się na dwóch weekendach. Pierwszy poświęcony jest muzyce Jana Sebastiana Bacha. Koncert finałowy zgromadzi na scenie ponad czterystu pięćdziesięciu wykonawców, gdy Paul McCreesh zadyryguje monumentalnym dziełem Berlioza – Grande Messe des Morts.

Festiwal rozpoczęła wczoraj Msza h-moll Bacha w Katedrze Polskokatolickiej św. Marii Magdaleny przy ul. Szewskiej we Wrocławiu. W Świdnicy Wratislavia zagości w piątek, 10 września. W Kościele Pokoju będziemy się mogli delektować .„Pastiszem na sposób francuski” (szczegóły: tutaj).

Oto program festiwalu:

Niedziela, 5 września, godz. 15.00 i 17.00
Wrocław, Muzeum Pana Tadeusza, Rynek 6
Recital klawesynowy Trevora Pinnocka
Trois Pièces de Clavecin:
Louis Couperin - Prelude d-moll
Elisabeth Jacquet de la Guerre – Sarabande d-moll
Elisabeth Jacquet de la Guerre – Chaconne D-dur
Johann Sebastian Bach – Partita nr 6 e-moll BWV 830
Bilety: VIP 150 zł, normalne 80 zł, ulgowe 40 zł

Niedziela, 5 września, godz. 19.00
Wrocław, Bazylika św. Elżbiety, ul. św. Mikołaja 1
Akademie für Alte Musik Berlin
Johann Sebastian Bach – Die Kunst der Fuge BWV 1080
Bilety: VIP 250 zł, I miejsca 100 zł, II miejsca 80 zł, ulgowe 40 zł

Niedziela, 5 września, godz. 19.30
Jelenia Góra, Kościół św. św. Erazma i Pankracego, pl. Kościelny 1-2
Chór Filharmonii Wrocławskiej
Gabrieli Consort
William Whitehead - organy
Agnieszka Franków-Żelazny - dyrygent
Paul McCreesh – dyrygent
Z lipskiej empory
Felix Mendelssohn-Bartholdy - Psalmy op. 78: Psalm 2 Warum toben die Heiden, Psalm 22 Mein Gott, warum hast du mich verlassen, Psalm 43 Richte mich Gott
Johann Sebastian Bach – Jesu, meine Freude BWV 227
Felix Mendelssohn-Bartholdy - Ave Maria op. 23 nr 2, Psalm 91 Denn er hat seinen Engeln befohlen, Hör’ mein Bitten
Wstęp wolny

Poniedziałek, 6 września, godz. 19.00
Wrocław, Filharmonia Wrocławska, ul. Piłsudskiego 19
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Wrocławskiej
Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku
Violetta Bielecka – przygotowanie chóru
Justyna Skoczylas-Zamaryka – narrator
Živa Ploj Peršuh – dyrygent
Tadeja Vulc - Stara Lublana – Kantata na chór mieszany, narratora i orkiestrę (polska premiera utworu)
Marij Kogoj - Če se pleše
Béla Bartók – Dance Suite
Koncert w ramach projektu MUSMA
Bilety: VIP 120 zł, I miejsca 80 zł, II miejsca 60 zł, ulgowe 40 zł

Poniedziałek, 6 września, godz. 19.30
Brzeg, Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Pańska 1
Recital klawesynowy Trevora Pinnocka
Trois Pièces de Clavecin:
Louis Couperin - Prelude d-moll
Elisabeth Jacquet de la Guerre - Sarabande d-moll
Elisabeth Jacquet de la Guerre - Chaconne D-dur
Johann Sebastian Bach - Partita nr 6 e-moll BWV 830
Georg Friedrich Händel - Chaconne z wariacjami G-dur HWV 435
Matthew Locke – Suita C-dur (Melothesia 1673)
Jean-Philippe Rameau – Quatres Pièces de Clavecin:
Les Tendres Plaintes
Les Niais de Sologne
L’Entretien des Muses
Les Cyclopes
Wstęp wolny

Poniedziałek, 6 września, godz. 21.30
Wrocław, Kościół Uniwersytecki, pl. Uniwersytecki 1
Chór Filharmonii Wrocławskiej
Gabrieli Consort
William Whitehead - organy
Agnieszka Franków-Żelazny - dyrygent
Paul McCreesh – dyrygent
Z lipskiej empory
Felix Mendelssohn-Bartholdy - Psalmy op. 78: Psalm 2 Warum toben die Heiden, Psalm 22 Mein Gott, warum hast du mich verlassen, Psalm 43 Richte mich Gott
Johann Sebastian Bach – Jesu, meine Freude BWV 227
Felix Mendelssohn-Bartholdy - Ave Maria op. 23 nr 2, Psalm 91 Denn er hat seinen Engeln befohlen, Hör’ mein Bitten
Bilety: VIP 120 zł, I miejsca 80 zł, II miejsca 60 zł, ulgowe 40 zł

Wtorek, 7 września, godz. 19.00
Wrocław, Cerkiew katedralna Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy, ul. św. Mikołaja 40
Chór męski Sveta Nedelia
Bułgarska muzyka cerkiewna
Miroslav Popsavov – dyrygent
Anonymous – Kyrie eleison
Zdravkо Manolov – Troparion ku czci Świętych Cyryla I Metodego
Zdravko Manolov – Hymn do Matki Bożej
Alexander Grechaninov – Teraz, o Panie, pozwól odejść swoim sługom
Stephan Stojanovich Mokranjac – Jaki bezprawny wyrok
Marco Tajchevich – Panie wysłuchaj mojej modlitwy
Michail Michailovich Ippolitov-Ivanov – Psalm 132 Oto, co jest dobre
Nikolai Kedrov jr. – Psalm 103
Priest Vassilii Zinoviev – Ciebie, o Panie, wielbimy i błogosławimy
Alexander Archangelski – Rozważania o dniu Sądu
Dimitri Bortnyansky – Jak wspaniały jest nasz Pan
St. Joan Kukuzel – Chwalmy Pana
Pavel Chesnokov – Wybaw nas Panie
Dobri Christov – Przyjdź królestwo Twoje
Piotr Czajkowski – Błogosławiony jesteś, Panie
Petar Dinev – Rozsądny łotr
Angel Popkonstantinov – Pieśń Cherubinów
Apostol Nikolaev-Stroumski – Psalm 102
Apostol Nikolaev-Stroumski – Wielka Doksologia
Stepan Degtyarev – Najwspanialszy dzień
Sergey Prokofiev – Przez wiele lat
Bilety: normalne 80 zł, ulgowe 40 zł

Wtorek, 7 września, godz. 18.00
Lubiąż, Sala Książęca Opactwa Cysterskiego, pl. Klasztorny 1
Chór męski Credo
Zoya Tumanova-Rodman – dyrektor artystyczny
Stanislav Sheljahhovski – dyrygent
Muzyka cerkiewna
Nicolai Kedrov Ojcze nasz
Sergei Trubaсhev Dziś na drzewie wisi
Anonim – Pieśni: Godne Królewskiej Mości, Od młodości mojej, Chwalcie imię Pańskie, Wielbienie Świętego Sergiusza
Sergei Trubaсhev Od młodości mojej
Dimitri Bortnjansky Anioł zawołał
Nikolai Golovanov Nieustającą w modlitwach Bogurodzicę
Aleksandar Arhangelski Głosem moim
Boris Dodonov Uwielbienie na święto Narodzenia Jezusa Chrystusa
Pavel Chesnokov Przyjdźcie, zawsze godnego pamięci wysławiajmy Józefa
Pavel Chesnokov Światłości cicha
Cyrillus Creek Oto dzień
Archpriest Chr. Vink – Chwalcie imię Pańskie
Konstantin Türnpu Kyrie, Sanctus
Sergey Taneev Panie, rozsądnego łotra
Dimitri Bortnjansky Zbaw Pani lud Twój
Sergey Raсhmaninov Tobie śpiewamy
Aleksander Kastalsky Chrystus powstał z martwych
Dimitri Bortnjansky Prokimen Wielki
Stepan Degtjarev Dzisiaj wszelkie stworzenie
Vasily Titov Na wiele lat
Bilety: normalne 25 zł, ulgowe 15 zł

Wtorek, 7 września, godz. 19.00
Polkowice, Kościół Św. Barbary, Plac Kościelny 2
Zespół wokalny Affabre Concinui
Giovanni Pierluigi da Palestrina – Missa Papae Marcelli – Kyrie, Gloria
Giovanni Pierluigi da Palestrina – Sicut cervus
Giovanni Pierluigi da Palestrina – Missa Papae Marcelli – Credo
Orlando di Lasso – Jubilate Deo
Giovanni Pierluigi da Palestrina - Missa Papae Marcelli – Sanctus, Benedictus, Agnus Dei
William Byrd – Ave verum corpus
Hans Leo Hassler – Cantate Domino
Jacob Arcadelt – Ave Maria
Wacław z Szamotuł – Ego sum pastor bonus
Hans Leo Hassler – Dixit Maria
Tomás Luis de Victoria – Ave Maria
Wstęp wolny

Środa, 8 września, godz. 19.00
Wrocław, Katedra Polskokatolicka św. Marii Magdaleny, ul. Szewska 10
Koncert dedykowany Twórcy Wratislavii Cantans –
Andrzejowi Markowskiemu, zdobywcy Grand Prix du Disque
de l’Académie Charles Cros
za nagranie utworu „Utrenja”
Krzysztofa Pendereckiego
Christiane Libor – sopran
Agnieszka Rehlis – mezzosopran
Piotr Kusiewicz – tenor
Stephan Klemm – bas
Vladimir Miller – basso profondo
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Chór Filharmonii Narodowej
Henryk Wojnarowski – przygotowanie chóru
Warszawski Chór Chłopięcy
Krzysztof Kusiel-Moroz – przygotowanie chóru
Antoni Wit – dyrygent
Krzysztof Penderecki – Utrenja
Bilety: VIP 200 zł, I miejsca 100 zł, II miejsca 80 zł, ulgowe 40 zł

Środa, 8 września, godz. 19.00
Bardo, Bazylika Mniejsza Nawiedzenia NMP, pl. Wolności 5
Chór męski Sveta Nedelia
Bułgarska muzyka cerkiewna
Miroslav Popsavov – dyrygent
Anonymous – Kyrie eleison
Zdravkо Manolov – Troparion ku czci Świętych Cyryla I Metodego
Zdravko Manolov – Hymn do Matki Bożej
Alexander Grechaninov – Teraz, o Panie, pozwól odejść swoim sługom
Stephan Stojanovich Mokranjac – Jaki bezprawny wyrok
Marco Tajchevich – Panie wysłuchaj mojej modlitwy
Michail Michailovich Ippolitov-Ivanov – Psalm 132 Oto, co jest dobre
Nikolai Kedrov jr. – Psalm 103
Priest Vassilii Zinoviev – Ciebie, o Panie, wielbimy i błogosławimy
Alexander Archangelski – Rozważania o dniu Sądu
Dimitri Bortnyansky – Jak wspaniały jest nasz Pan
St. Joan Kukuzel – Chwalmy Pana
Pavel Chesnokov – Wybaw nas Panie
Dobri Christov – Przyjdź królestwo Twoje
Piotr Czajkowski – Błogosławiony jesteś, Panie
Petar Dinev – Rozsądny łotr
Angel Popkonstantinov – Pieśń Cherubinów
Apostol Nikolaev-Stroumski – Psalm 102
Apostol Nikolaev-Stroumski – Wielka Doksologia
Stepan Degtyarev – Najwspanialszy dzień
Sergey Prokofiev – Przez wiele lat
Bilety: normalne 25 zł (przedsprzedaż w Bardzie 10 zł), ulgowe 15 zł

Środa, 8 września, godz. 19.30
Jelcz-Laskowice, Kościół św. Stanisława, ul. Witosa 47
Chór męski Credo
Zoya Tumanova-Rodman – dyrektor artystyczny
Stanislav Sheljahhovski – dyrygent
Muzyka cerkiewna
Nicolai Kedrov Ojcze nasz
Sergei Trubaсhev Dziś na drzewie wisi
Anonim – Pieśni: Godne Królewskiej Mości, Od młodości mojej, Chwalcie imię Pańskie, Wielbienie Świętego Sergiusza
Sergei Trubaсhev Od młodości mojej
Dimitri Bortnjansky Anioł zawołał
Nikolai Golovanov Nieustającą w modlitwach Bogurodzicę
Aleksandar Arhangelski Głosem moim
Boris Dodonov Uwielbienie na święto Narodzenia Jezusa Chrystusa
Pavel Chesnokov Przyjdźcie, zawsze godnego pamięci wysławiajmy Józefa
Pavel Chesnokov Światłości cicha
Cyrillus Creek Oto dzień
Archpriest Chr. Vink – Chwalcie imię Pańskie
Konstantin Türnpu Kyrie, Sanctus
Sergey Taneev Panie, rozsądnego łotra
Dimitri Bortnjansky Zbaw Pani lud Twój
Sergey Raсhmaninov Tobie śpiewamy
Aleksander Kastalsky Chrystus powstał z martwych
Dimitri Bortnjansky Prokimen Wielki
Stepan Degtjarev Dzisiaj wszelkie stworzenie
Vasily Titov Na wiele lat
Bilety: 10 zł

Środa, 8 września, godz. 19.30
Oława, Kościół św. św. Piotra i Pawła, pl. Zamkowy 16
Zespół wokalny Affabre Concinui
Giovanni Pierluigi da Palestrina – Missa Papae Marcelli – Kyrie, Gloria
Giovanni Pierluigi da Palestrina – Sicut cervus
Giovanni Pierluigi da Palestrina – Missa Papae Marcelli – Credo
Orlando di Lasso – Jubilate Deo
Giovanni Pierluigi da Palestrina - Missa Papae Marcelli – Sanctus, Benedictus, Agnus Dei
William Byrd – Ave verum corpus
Hans Leo Hassler – Cantate Domino
Jacob Arcadelt – Ave Maria
Wacław z Szamotuł – Ego sum pastor bonus
Hans Leo Hassler – Dixit Maria
Tomás Luis de Victoria – Ave Maria
Bilety: normalne 25 zł (przedsprzedaż w Oławie 15 zł), 15 zł (przedsprzedaż w Oławie 10 zł)

Czwartek, 9 września, godz. 19.00
Wrocław, Opera Wrocławska, ul . Świdnicka 35
Pastiche à la française
Judith van Wanroij – sopran
Capriccio Stravagante
Skip Sempé – dyrygent
Jean-Baptiste Lully
Ouverture (opera Roland)
Prélude pour la Nuit (balet Le triomphe de l’Amour)
Marin Marais – Air pour les Faunes (opera Alcyone)
Luigi Rossi – Les pleurs d’Orphée (opera Orfeo)
Marin Marais – Ouvertur (Alcyone)
Jean-Baptiste Lully
Ouverture (opera Atys)
Le plaisirs des l’Île enchantée (balet):
Ouverture
Première entrée
Marche des hautbois pour le Dieu Pan et sa suite
Rondeau pour les violons et les flutes allant à la table du roi
Passacaille (opera Armide)
François Couperin
Air: Noblement (Concert dans le goût théâtral)
Sarabande (Concert dans le goût théâtral)
Zéphire modère dans ces lieux (Airs de cour),
Loure : Pesamment (Concert dans le goût théâtral)
Jean-Philippe Rameau
Ouverture (tragedia muzyczna Dardanus)
Michel de la Barre
Qu’un Coeur est prévenu quand sa flamme est extreme (opero-balet Le Triomphe des Arts)
Jean-Philippe Rameau
Air vif (Dardanus)
Tristes apprets, pales flambeaux (tragedia muzyczna Castor et Pollux)
Sommeil (Dardanus)
Chaconne (Dardanus)
Bilety: VIP 180 zł, I miejsca 120 zł, II miejsca 80 zł, ulgowe 60 zł

Czwartek, 9 września, godz. 18.00
Zgorzelec, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, ul. Parkowa 1
Chór męski Credo
Zoya Tumanova-Rodman – dyrektor artystyczny
Stanislav Sheljahhovski – dyrygent
Muzyka cerkiewna
Nicolai Kedrov Ojcze nasz
Sergei Trubaсhev Dziś na drzewie wisi
Anonim – Pieśni: Godne Królewskiej Mości, Od młodości mojej, Chwalcie imię Pańskie, Wielbienie Świętego Sergiusza
Sergei Trubaсhev Od młodości mojej
Dimitri Bortnjansky Anioł zawołał
Nikolai Golovanov Nieustającą w modlitwach Bogurodzicę
Aleksandar Arhangelski Głosem moim
Boris Dodonov Uwielbienie na święto Narodzenia Jezusa Chrystusa
Pavel Chesnokov Przyjdźcie, zawsze godnego pamięci wysławiajmy Józefa
Pavel Chesnokov Światłości cicha
Cyrillus Creek Oto dzień
Archpriest Chr. Vink – Chwalcie imię Pańskie
Konstantin Türnpu Kyrie, Sanctus
Sergey Taneev Panie, rozsądnego łotra
Dimitri Bortnjansky Zbaw Pani lud Twój
Sergey Raсhmaninov Tobie śpiewamy
Aleksander Kastalsky Chrystus powstał z martwych
Dimitri Bortnjansky Prokimen Wielki
Stepan Degtjarev Dzisiaj wszelkie stworzenie
Vasily Titov Na wiele lat
Bilety: normalne 25 zł, ulgowe 15 zł

Czwartek, 9 września, godz. 19.00
Szczawno Zdrój, Teatr Zdrojowy im. H. Wieniawskiego, ul. Kościuszki 19
Pieśni i madrygały
Zespół wokalny Affabre Concinui
Thomas Morley – Now is the month of maying
Thomas Morley – Sing we and chant it
Thomas Weelkes – Hark, all ye lovely saints
John Dowland – Come again
John Dowland – Fine knacks for ladies
George Kirbye – See what w maze of error
John Bennet - All creatures now
Antonio Vivaldi – Le Quattro Stagioni – L’inverno
Johann Sebastian Bach - Badinerie
Fryderyk Chopin - Preludium e-moll, Preludium c-moll
Jan Maklakiewicz – Kołysanka
Franz Schubert – Heidenröslein
Franz Schubert – An die Laute
Franz Schubert – Who is Sylvia?
Stanisław Moniuszko – Przylecieli Sokołowie
Fryderyk Chopin – Hulanka
Maurice Ravel – Bolero
Wstęp wolny

Czwartek, 9 września, godz. 19.00
Bielawa, Kościół Wniebowzięcia NMP, pl. Wyszyńskiego 1
Chór męski Sveta Nedelia
Bułgarska muzyka cerkiewna
Miroslav Popsavov – dyrygent
Anonymous – Kyrie eleison
Zdravkо Manolov – Troparion ku czci Świętych Cyryla I Metodego
Zdravko Manolov – Hymn do Matki Bożej
Alexander Grechaninov – Teraz, o Panie, pozwól odejść swoim sługom
Stephan Stojanovich Mokranjac – Jaki bezprawny wyrok
Marco Tajchevich – Panie wysłuchaj mojej modlitwy
Michail Michailovich Ippolitov-Ivanov – Psalm 132 Oto, co jest dobre
Nikolai Kedrov jr. – Psalm 103
Priest Vassilii Zinoviev – Ciebie, o Panie, wielbimy i błogosławimy
Alexander Archangelski – Rozważania o dniu Sądu
Dimitri Bortnyansky – Jak wspaniały jest nasz Pan
St. Joan Kukuzel – Chwalmy Pana
Pavel Chesnokov – Wybaw nas Panie
Dobri Christov – Przyjdź królestwo Twoje
Piotr Czajkowski – Błogosławiony jesteś, Panie
Petar Dinev – Rozsądny łotr
Angel Popkonstantinov – Pieśń Cherubinów
Apostol Nikolaev-Stroumski – Psalm 102
Apostol Nikolaev-Stroumski – Wielka Doksologia
Stepan Degtyarev – Najwspanialszy dzień
Sergey Prokofiev – Przez wiele lat
Bilety: normalne 25 zł (przedsprzedaż w Bielawie 20 zł), normalne 15 zł (przedsprzedaż w Bielawie 10 zł)

Piątek, 10 września, godz. 17.00
Wrocław, Kościół Ewangelicko-Augsburski Opatrzności Bożej, ul. Kazimierza Wielkiego 29
Soliści: Uczestnicy Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej
Wrocławska Orkiestra Barokowa
Zbigniew Pilch – dyrygent
Jan Dismas Zelenka – Oratorium Gesù al Calvario ZWV 62
Bilety: 20 zł

Piątek, 10 września, godz. 19.00
Wrocław, Filharmonia Wrocławska, ul. Piłsudskiego 19
Sinfonia Varsovia
Henrietta Bonde-Hansen – sopran
François Lis – baryton
Piotr Pieron - bass
Marc Minkowski – dyrygent
Wolfgang Amadeus Mozart – Opera Don Giovanni:
Uwertura
Là ci darem la mano (Zerlina, Don Giovanni)
Giacomo Meyerbeer – Opera Robert Diabeł:
Prélude
Kawatina z IV aktu, sceny II (Isabelle)
Finał III aktu:
Recytatyw Voici donc les débris du monastère antique i Ewokacja (Bertram)
Procession des nonnes
Recytatyw Jadis filles du ciel, aujourdhui de lenfer (Bertram)
Bacchanale
1er Air de ballet – Séduction par l’Ivresse
2e Air de ballet – Séduction par le Jeu
3e Air de Ballet – Séduction par l’Amour
Choeur dansé
Gioacchino Rossini – Uwertura do opery Kopciuszek
Vincenzo Bellini - Opera Purytanie :
Qui la voce sua soave mi chiamava e poi spari
Ah! rendetemi la speme o lasciate, laciate mi morir…
Vien diletto, è in ciel la luna… (Elvira)
Gioacchino Rossini – Ballet des Soldats z opery Wilhelm Tell (III akt)
Bilety: VIP 250 zł, I miejsca 120 zł, II miejsca 80 zł, ulgowe 40 zł

Piątek, 10 września, godz. 19.00
Świdnica, Kościół Pokoju, pl. Pokoju 6
Pastiche à la française
Judith van Wanroij – sopran
Capriccio Stravagante
Skip Sempé – dyrygent
Jean-Baptiste Lully
Ouverture (opera Roland)
Prélude pour la Nuit (balet Le triomphe de l’Amour)
Marin Marais – Air pour les Faunes (opera Alcyone)
Luigi Rossi – Les pleurs d’Orphée (opera Orfeo)
Marin Marais – Ouvertur (Alcyone)
Jean-Baptiste Lully
Ouverture (opera Atys)
Le plaisirs des l’Île enchantée (balet):
Ouverture
Première entrée
Marche des hautbois pour le Dieu Pan et sa suite
Rondeau pour les violons et les flutes allant à la table du roi
Passacaille (opera Armide)
François Couperin
Air: Noblement (Concert dans le goût théâtral)
Sarabande (Concert dans le goût théâtral)
Zéphire modère dans ces lieux (Airs de cour),
Loure : Pesamment (Concert dans le goût théâtral)
Jean-Philippe Rameau
Ouverture (tragedia muzyczna Dardanus)
Michel de la Barre
Qu’un Coeur est prévenu quand sa flamme est extreme (opero-balet Le Triomphe des Arts)
Jean-Philippe Rameau
Air vif (Dardanus)
Tristes apprets, pales flambeaux (tragedia muzyczna Castor et Pollux)
Sommeil (Dardanus)
Chaconne (Dardanus)
Bilety: VIP 120 zł, I miejsca 80 zł, II miejsca 60 zł, ulgowe 40 zł

Piątek, 10 września, godz. 19.30
Kłodzko, Kościół Matki Bożej Różańcowej
Chór męski Credo
Zoya Tumanova-Rodman – dyrektor artystyczny
Stanislav Sheljahhovski – dyrygent
Muzyka cerkiewna
Nicolai Kedrov Ojcze nasz
Sergei Trubaсhev Dziś na drzewie wisi
Anonim – Pieśni: Godne Królewskiej Mości, Od młodości mojej, Chwalcie imię Pańskie, Wielbienie Świętego Sergiusza
Sergei Trubaсhev Od młodości mojej
Dimitri Bortnjansky Anioł zawołał
Nikolai Golovanov Nieustającą w modlitwach Bogurodzicę
Aleksandar Arhangelski Głosem moim
Boris Dodonov Uwielbienie na święto Narodzenia Jezusa Chrystusa
Pavel Chesnokov Przyjdźcie, zawsze godnego pamięci wysławiajmy Józefa
Pavel Chesnokov Światłości cicha
Cyrillus Creek Oto dzień
Archpriest Chr. Vink – Chwalcie imię Pańskie
Konstantin Türnpu Kyrie, Sanctus
Sergey Taneev Panie, rozsądnego łotra
Dimitri Bortnjansky Zbaw Pani lud Twój
Sergey Raсhmaninov Tobie śpiewamy
Aleksander Kastalsky Chrystus powstał z martwych
Dimitri Bortnjansky Prokimen Wielki
Stepan Degtjarev Dzisiaj wszelkie stworzenie
Vasily Titov Na wiele lat
Bilety: 9 zł

Sobota, 11 września, godz. 16.00
Wrocław, Sala Wielka Ratusza, Rynek
Recital klawesynowy Skipa Sempé
Jean Henri d’Anglebert – Prélude g-moll
Jacques Champion de Chambonnières – Sarabande
Marin Marais - Prélude “La Soligni”
Louis Couperin – 3 Courantes, Sarabande, La Piémontaise, Pavanne
Louis Couperin – Prélude F-dur
Gaspard Le Roux - Allemande
Louis Couperin – Courante, Gaillarde
Louis Couperin – Prélude C-dur
Johann Jacob Froberger - Lamento sur la mort de Ferdinando IV
Louis Couperin – Allemande
Johann Jacob Froberger – Gigue, Courant
Louis Couperin – Courante, Sarabande
Johann Jacob Froberger – Sarabande, Tombeau de Monsieur Blancrocher
Louis Couperin – Passacaille
Bilety: VIP 150, normalne 80 zł, ulgowe 40 zł

Sobota, 11 września, godz. 19.00
Wrocław, Katedra Polskokatolicka św. Marii Magdaleny, ul. Szewska 10
Robert Murray – tenor
Orkiestra Festiwalowa, Chór Festiwalowy
Gabrieli Consort & Players
Orkiestra Filharmonii Wrocławskiej
Chór Filharmonii Wrocławskiej
Agnieszka Franków-Żelazny – dyrektor artystyczny
The Chetham’s Symphonic Brass Ensemble
Paul McCreesh – dyrygent
Hector Berlioz – Grande Messe des Morts op. 5
Bilety: VIP 200 zł, I miejsca 120 zł, II miejsca 80 zł, ulgowe 40 zł

Niedziela, 12 września, godz. 15.00
Wrocław, Muzeum Pana Tadeusza, Rynek 6
Recital fortepianowy Janusza Olejniczaka
Fryderyk Chopin
Polonez A-dur op. 40 nr 1
6 mazurków
Ballada g-moll op. 23
2 walce
Polonez As-dur op. 53
Bilety: VIP 150 zł, normalne 80 zł, ulgowe 40 zł

Niedziela, 12 września, godz. 17.00
Wrocław, Muzeum Pana Tadeusza, Rynek 6
Recital chopinowski Janusza Olejniczaka
Fryderyk Chopin
Nokturn cis-moll op. posth.
Nokturn e-moll op. posth.
Scherzo b-moll op.31
4 walce
Nokturn c-moll op. 48 nr 1
Polonez fis-moll op. 44
Bilety: VIP 150 zł, normalne 80 zł, ulgowe 40 zł

Niedziela, 12 września, godz. 19.00
Koncert z okazji uroczystości poświęcenia kamienia węgielnego pod budowę Narodowego Forum Muzyki
Wrocław, Katedra Polskokatolicka św. Marii Magdaleny, ul. Szewska 10
Robert Murray – tenor
Orkiestra Festiwalowa, Chór Festiwalowy
Gabrieli Consort & Players
Orkiestra Filharmonii Wrocławskiej
Chór Filharmonii Wrocławskiej
Agnieszka Franków-Żelazny – dyrektor artystyczny
The Chetham’s Symphonic Brass Ensemble
Paul McCreesh – dyrygent
Hector Berlioz – Grande Messe des Morts
Bilety: VIP 200 zł, I miejsca 120 zł, II miejsca 80 zł, ulgowe 40 zł

Koncerty specjalne

Sobota, 18 września, godz. 19.00
Bolesławiec, Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy, pl. Zamkowy 1
Katherine Manley – sopran
Katie Bray – mezzosopran
John McMunn – tenor
William Berger – bas
Wrocławska Orkiestra Barokowa
Chór Filharmonii Wrocławskiej
Andrzej Kosendiak – dyrygent
Georg Friedrich Händel – Mesjasz HWV 56
Wstęp wolny

Niedziela, 19 września, godz. 19.00
Głogów, Kościół NMP Królowej Polski, pl. Wyszyńskiego 1
Koncert z okazji 1000-lecia miasta Głogowa
Katherine Manley – sopran
Katie Bray – mezzosopran
John McMunn – tenor
William Berger – bas
Wrocławska Orkiestra Barokowa
Chór Filharmonii Wrocławskiej
Andrzej Kosendiak – dyrygent
Georg Friedrich Händel – Mesjasz HWV 56
Wstęp wolny

Imprezy towarzyszące

Poniedziałek, 6 września, Wrocław, godz.12.00
Filharmonia Wrocławska, Kawiarnia Scarlett, ul. Piłsudskiego 19
Panel dyskusyjny: Współczesna muzyka środkowoeuropejska i jej twórcy
Moderator: Andrzej Chłopecki

Sobota, 11 września, Wrocław, godz. 21.00
Wrocławski Park Staromiejski, pl. Teatralny
Otwarcie Wrocławskiego Parku Staromiejskiego, koncert z udziałem WROCŁAWSKIEJ ORKIESTRY KAMERALNEJ LEOPOLDINUM, Christian DANOWICZ solo / VIVALDI Cztery pory roku

Niedziela, 12 września, Wrocław, godz. 12.00
pl. Wolności
Uroczystość poświęcenia kamienia węgielnego pod budowę Narodowego Forum Muzyki

30.08 – 12.09.2010
Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego, pl. Jana Pawła II nr 2
35. Kurs Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej

8–9.09.2010
Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego, pl. Jana Pawła II nr 2
37. Sesja Naukowa Muzyka oratoryjna i kantatowa w aspekcie praktyki wykonawczej

10–12.09.2010
Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego, pl. Jana Pawła II nr 2
22. Sympozjum Naukowe Problemy pedagogiki wokalnej

7–12.09.2010
Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego, pl. Jana Pawła II nr 2
50. Jubileuszowy Kurs Pedagogiki Wokalnej

Rezerwacja biletów i informacja o koncertach: Filharmonia Wrocławska tel. 71 342 24 59, 71 792 10 00 (pn.-pt. 9.00-15.00). Przedsprzedaż i rezerwacja: Pasaż pod Błękitnym Słońcem oraz Filharmonia Wrocławska, a także na godzinę przed koncertem w miejscu, gdzie się odbywa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~vzxvz 6-09-2010 11:07
tylko jeden w świdnicy, szkoda

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group