Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 884
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Graniczna: Graniczna z "sołtysówką"

Poniedziałek, 3 marca 2014, 8:07
Autor: red.
Graniczna: Graniczna z "sołtysówką"
Fot. UM Strzegom
Na początku marca zakończy się remont pomieszczenia, w którym powstanie "sołtysówka" dla wsi Graniczna. Koszt wszystkich prac wyniesie 28,5 tys. zł. Mieszkańcy już snują plany, co będą mogli w niej organizować.

Wieś Graniczna jest jedną z najmniejszych w gminie Strzegom. Przez lata zapomniana, teraz zaczyna powoli nadrabiać stracony czas. W 2012 r. wybudowano tam piękny plac zabaw dla najmłodszych, teraz remontowane jest pomieszczenie, w którym sołtys i Rada Sołecka będą mogli spotykać się z mieszkańcami wsi. Aby "sołtysówka" mogła powstać, niezbędne było pozyskanie odpowiedniego lokalu z zasobu Agencji Nieruchomości Rolnych. Władzom samorządowym to się udało i od początku lutego br. ruszyły prace remontowe dwóch pomieszczeń w budynku Graniczna 11. Jedno z przeznaczeniem właśnie na "sołtysówkę" (o pow. 35 m kw.) i drugie na potrzeby mieszkalne. Prace adaptacyjne zakończą się na początku marca. Koszt wszelkich prac wyniesie 28,5 tys. zł.

- To pomieszczenie jest niezbędne do jeszcze lepszej współpracy z mieszkańcami Granicznej. Mam nadzieję, że "sołtysówka" da impuls do różnych pomysłów. Mam tutaj na myśli m. in. powstanie Koła Gospodyń Wiejskich. W "sołtysówce" będziemy mogli np. przygotowywać wieniec na Gminne Dożynki - podkreśla sołtys Granicznej, Andrzej Gliński i dodaje: - Naszym marzeniem jest świetlica wiejska i wierzymy, że przy wsparciu władz uda się już niedługo spełnić nasze pragnienia.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group