Czytających: 2119

klasa okręgowa: Grom wywalczył punkt, hit kolejki zakończony remisem

Poniedziałek, 24 października 2011, 3:02
Aktualizacja: 3:03
W Kłodzku w meczu 11. kolejki wałbrzyskiej klasy okręgowej wicelider tabeli Grom Witków zremisował na terenie liderującej Nysy 1:1. W innych spotkaniach z udziałem naszych drużyn Victoria Świebodzice ograła na wyjeździe LKS Bystrzyca Górna, Zjednoczeni Żarów pokonali Kryształ Stronie Śląskie, a Stal Świdnica przegrała wysoko z czerwoną latarnią rozgrywek – Górnikiem Boguszów–Gorce.

W meczu Nysy z Gromem kibice oglądali zupełnie dwie różne połowy w wykonaniu swoich zespołów. W pierwszej stroną przeważającą byli zdecydowanie goście, którzy już w 15. minucie za sprawą Łukasza Cegielskiego objęli prowadzenie i mieli jeszcze kilka szans na podwyższenie rezultatu. Po zmianie stron do wyraźnych ataków przystąpili miejscowi doprowadzając do remisu już 10 minut po wznowieniu gry. Gospodarze mieli jeszcze swoje szanse na zdobycie zwycięskiego gola, ale się nie udało, spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i podziałem punktów.

W kolejnym derbach naszego powiatu beniaminek rozgrywek LKS Bystrzyca Górna podejmował na własnym obiekcie Victorię Świebodzice. W lepszych nastrojach ten pojedynek kończyli przyjezdni, którzy za sprawą gola Gromniaka wygrali 1:0. W takim samym rezultacie z Kryształem Stronie Śląskie rozprawili się Zjednoczeni Żarów, a na listę strzelców wpisał się Owczarzak. Dzięki tej wygranej żarowianie „wydrapali się” ze strefy spadkowej. Po ostatnich dobrych ligowych występach zawodnicy Stali jechali do Boguszowa-Gorc po korzystny wynik, jednak rzeczywistość okazała się brutalna. Świdniczanie przegrali gładko z ostatnim w tabeli Górnikiem 0:3.