Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 661
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Grunt to zdrowie – znów będzie można przebadać się bezpłatnie

Niedziela, 5 czerwca 2011, 3:48
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 czerwca 2011, 8:19
Autor: red.
Świdnica: Grunt to zdrowie – znów będzie można przebadać się bezpłatnie
Fot. organizator
Już po raz drugi świdnickie starostwo powiatowe przy współpracy ze szpitalem Latawiec i świdnickimi przychodniami organizuje dzień „Zdrowa Rodzina”.

11 czerwca rusza kolejna edycja bezpłatnych badań profilaktycznych dla mieszkańców naszego powiatu. Publiczne i prywatne przychodnie zdrowia po raz drugi skrzyknęły się, aby sprawdzić nasze zdrowie. Akcja, której hasło brzmi „Zdrowa Rodzina”, to pomysł Wydziału Zdrowia świdnickiego starostwa. Włączyło się do niej 6 placówek medycznych oraz duża grupa lekarzy specjalistów, pielęgniarek, położnych, rehabilitantów, ratowników medycznych, psychologów i terapeutów.

Badań i konsultacji lekarskich, z których będą mogli skorzystać mieszkańcy naszego powiatu jest kilkanaście. Na zaproszenie włączenia się do akcji odpowiedzieli specjaliści różnych dziedzin: laryngologii, dermatologii, urologii, neurologii i kardiologii. Będzie także ginekolog, diabetolog, onkolog i psychiatra dziecięcy.
W całej akcji ważne jest to, że na badania mogą przyjść całe rodziny od dziadków i babć, po ciocie, wujków i najmłodszych jej członków. Dla dzieci przygotowany jest specjalny panel, gdzie zaplanowano komputerowe badanie ostrości wzroku, wad postawy i badanie słuchu. Dodatkowo w osobnych punktach będzie można sprawdzić poziom cukru, ciśnienie tętnicze i poziom cholesterolu we krwi.

- Ideą akcji jest wyrobienie w ludziach nawyków prozdrowotnych. Chcemy nauczyć naszych mieszkańców, jak dbać o swoje zdrowie, pokazać, że myślenie o zdrowiu powinno pojawiać się w momencie, kiedy jesteśmy zdrowi, a nie jak już zaczynamy cierpieć na konkretną dolegliwość – mówi Barbara Świętek z Wydziału Zdrowia świdnickiego starostwa.

Warto dodać, że oprócz wymienionych już badań, wszyscy będą mogli sprawdzić swój słuch, skorzystać z badań spirometrii, kobiety między 25 a 59 r.ż. będą mogą wykonać badania cytologiczne, natomiast na przyszłe mamy, które znajdują się aktualnie między 24 a 28 tygodniem ciąży czeka bezpłatne USG 3D/4D. Na to badanie, które przeprowadzone zostanie w szpitalu „Latawiec” w Świdnicy w dniu 11 czerwca od godz. 11.00, chętne panie muszą wcześniej zarejestrować się w dniach 8-10 czerwca br., w godz. 11.00-13.00, pod numerem tel. 074 8583770.

- Panel medyczny skierowany do naszych mieszkańców jest bardzo rozbudowany. Oprócz wymienionych badań przygotowaliśmy jeszcze hit tegorocznej akcji, czyli konsultacje i badania diagnostyczne kończyn u osób z objawami niedokrwienia kończyn dolnych. Akcja dotyczy osób z już rozpoznaną miażdżycą tętnic kończyn dolnych lub z objawami mogącymi sugerować istnienie niedokrwienia kończyn dolnych. – wyjaśnia Zbigniew Okarmus, dyrektor Wydziału Zdrowia świdnickiego starostwa.
Wszyscy zainteresowani skorzystaniem z badań kończyn muszą się wcześniej zarejestrować w sekretariacie oddziału kardiologicznego w dni robocze w godzinach 11.00-13.00, pod nr tel. 74/8517416

Akcja „Zdrowa Rodzina” odbędzie się w sobotę 11 czerwca w godzinach 9.00-14.00 w przychodni „Eskulap” w Świdnicy, ul. Zamenhofa 47.
W pobliżu przychodni będzie można również obejrzeć pokazy sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego oraz przyjrzeć się jak powinno udzielać się pierwszej pomocy przedmedyczna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group