Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Gubi ich prędkość

Wtorek, 6 września 2022, 11:29
Aktualizacja: 11:30
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Gubi ich prędkość
Fot. KPP Świdnica
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu świdnickiego kontrolując zachowanie kierowców na drodze. Szczególnym nadzorem objęte są odcinki dróg w terenie zabudowanym, gdzie najczęściej pojawiają się piesi i rowerzyści. Niestety, pomimo licznych apeli o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu wciąż nie brakuje kierowców, którzy lekceważą ograniczenia prędkości. Tylko w ciągu ostatniego weekendu policjanci zatrzymali kolejnych amatorów szybkiej jazdy, którym zatrzymano prawo jazdy.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w ciągu ostatniego weekendu zatrzymali czterech kierujących w wieku 21, 24, 30, 55 lat oraz 43-letnią kierującą którzy stracili prawo jazdy na trzy miesiące za poruszanie się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

2 wrzesnia tuż przed godziną 12.00 na terenie Świdnicy, 24-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego kierując pojazdem marki Opel na ograniczeniu prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 102m/h. Ten kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h.

15 minut później w tym samym miejscu policjanci zatrzymali, 55-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który kierując pojazdem marki Porsche na ograniczeniu prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 105 km/h. Ten kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h.

Tego samego dnia około godziny 21.40 na terenie Gminy Świdnica w miejscowosci Nowy Jaworów, policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który kierując pojazdem marki BMW na ograniczeniu prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 124 km/h. Ten kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 74 km/h.

3 wrzesnia w ręce mundurowych wpadło kolejnych dwóch kierowców, którzy nie respektowali ograniczeń prędkości. Około godziny 12.15 na terenie Świdnicy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który kierując pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h. W miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h, mężczyzna jechał z prędkością 108 km/h.

Pół godziny później również na terenie Świdnicy policjanci zatrzymali 43-letniąo kierującą pojazdem marki Ford. 43-latka przekroczyła dozwoloną prędkość o 52 km/h. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, kobieta pędziła z prędkością 102 km/h.

Kierowcy lekceważąc przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z konsekwencjami szybkiej jazdy . Nieodpowiedzialni kierowcy zostali ukarani grzywną w drodze mandatu, a ich konto „zasiliło” 10 punktów karnych. Stracili także prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group