Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 587
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: "Gwiezdne podwórko" gotowe

Wtorek, 9 czerwca 2020, 11:27
Autor: red
Strzegom: "Gwiezdne podwórko" gotowe
Fot. UM Strzegom
Projekt zagospodarowania dziedzińca wewnętrznego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Strzegomiu, czyli budowy centrum rekreacyjno–edukacyjnego pod nazwą "Gwiezdne podwórko", został zakończony w marcu br. Niestety, z powodu nagłej epidemii koronawirusa, nie było okazji do zorganizowania uroczystej inauguracji otwarcia tej inwestycji.

Pomysłodawcą i wielkim orędownikiem powstania "Gwiezdnego podwórka" była Elżbieta Smyk, dyrektor PSP nr 2 w Strzegomiu. To właśnie ona wymyśliła i doprowadziła do realizacji z przyjaznymi ludźmi - dzięki poparciu społeczności miasta oraz burmistrza Strzegomia - ten projekt, który zgłoszono do budżetu obywatelskiego. Wykonała także dużą akcją promującą ze swoimi nauczycielami oraz rodzicami uczniów.
- Przez wiele lat myślałam nad tym, jak zagospodarować ten zaniedbany dziedziniec i udało się. Kolejne marzenie to zimowy ogród po drugiej stronie szkoły - podkreśla Elżbieta Smyk.

Już w ubiegłym tygodniu, co prawda nieliczni jeszcze uczniowie, którzy przebywali w szkole, mogli zaczerpnąć świeżego powietrza oraz poznać astronomiczną ścieżkę edukacyjną, znajdującą się na podwórku. Klimat tego miejsca tworzą starannie dobrane rośliny, przyjazne gry edukacyjne wylane na powierzchni, stół pingpongowy, grill na wspólne spotkania społeczności szkolnej oraz przyjazne środowisku ławki i scena, która służyć będzie do popularyzowania i promowania artystycznych talentów i zainteresowań uczniów. W najbliższych planach jest zorganizowanie w bezpiecznych warunkach zakończenia roku szkolnego w grupach klasowych, a jeśli to będzie możliwe - to także z udziałem rodziców. Ponadto odbywać się tutaj będą lekcje na świeżym powietrzu, spotkania integracyjne społeczności klasowych oraz wszelkie wydarzenia, ważne dla szkoły.
- Mam nadzieję, że rok szkolny 2020/2021 rozpocznie nowy etap szkolnej rzeczywistości i pozwoli na pełne wykorzystanie naszego centrum aktywności społecznej do współpracy ze środowiskiem lokalnym, do różnorodnych spotkań, także z udziałem zaprzyjaźnionych stowarzyszeń, instytucji oraz uczniów innych szkół i przedszkoli. Chciałabym, aby nasze nowe podwórko na co dzień stanowiło azyl do odpoczynku dla naszej społeczności - podsumowuje dyrektor PSP nr 2 w Strzegomiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group