Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 540
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Hala przy „ekonomiku” jest już gotowa

Poniedziałek, 25 lipca 2011, 15:02
Aktualizacja: 16:58
Autor: red.
Świdnica: Hala przy „ekonomiku” jest już gotowa
Fot. użyczone - A. Hubisz
W tej chwili trwają ostatnie odbiory nowego budynku hali sportowej, która została wybudowana przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. Budynek jest nowoczesny i posiada niezbędne zaplecze techniczne. Po szkole specjalnej i budowie drogi – tzw. „łącznika do A4” to kolejna duża inwestycja prowadzona przez powiat świdnicki.

Przypomnijmy: hala umiejscowiona jest przy budynku B kompleksu szkolnego, znajdującego się przy ul. Pionierów. Wprawdzie jest niepełnowymiarowa, gdyż tylko taka może być wykowana na tym terenie, ale jest nowoczesna i posiadała niezbędne zaplecze techniczne. Budowa zakończyła się 30 czerwca.

- Na jej budowę zabezpieczyliśmy w budżecie w ubiegłym roku 3 mln 800 tys. zł. Po przetargach kwota ta okazała się o ponad milion mniejsza. W sumie koszt budowy hali zamknął się kwotą 2 418 238 zł. Inwestycja w całości jest finansowana z budżetu powiatu, ale trwają starania o pozyskanie środków zewnętrznych – mówi starosta Zygmunt Worsa.

Nowa hala będzie służyła wszystkim uczniom Zespołu Szkół Ekonomicznych, ale przede wszystkim dziewczętom z uruchomionej w ubiegłym roku klasy sportowej o kierunku piłka siatkowa.

Powierzchnia zabudowy budynku sali gimnastycznej to 856,5 m². Budynek oprócz boisk posiada szatnie, natryski, pokój trenera oraz pomieszczenia magazynowe na sprzęt sportowy. Wymiary boisk wynoszą: 18,2 x 29,6 m. Są to pełnowymiarowe boiska do gry w koszykówkę, piłkę ręczną, piłkę nożną i tenisa ziemnego. Powierzchnia boisk to 540,1 m² Wykonawcą inwestycji są wyłonione w przetargu wałbrzyskie firmy Sirbud – Minari SA oraz Centrum Budowlane Sirbud.

- W tej chwili jesteśmy na etapie odbiorów. Posiadamy już pozytywną opinię Państwowej Inspekcji Pracy. Czekamy na decyzję i opinię straży pożarnej i Sanepid-u. Jak tylko uzyskamy te dokumenty, wystąpimy do Państwowej Inspekcji Nadzoru Budowlanego z wnioskiem o wydanie pozwolenia na użytkowanie obiektu – tłumaczy Łukasz Pełka, kierownik Referatu Remontowo – Inwestycyjnego świdnickiego starostwa.

Kompletowanie dokumentacji i pozwoleń ma potrwać do końca sierpnia tak, aby od września z obiektu mogła korzystać młodzież.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group