Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1025
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Happening z mistrzami

Środa, 20 września 2017, 13:07
Autor: red
Świebodzice: Happening z mistrzami
Fot. UM Świebodzice
Kolejna, udana edycja Happeningu Rowerowego za nami, W poniedziałek, 18 września, Rynek zapełnił się rowerzystami, a w ramach wydarzenia odbyło się mnóstwo atrakcji, zabaw i pokazów.

Uczestników powitał burmistrz Bogdan Kożuchowicz.
- Dziękuję, że z roku na rok jest nas coraz więcej, i to od najmłodszych po seniorów – podkreślał burmistrz. – Warto promować jazdę na rowerze, bo przecież w dzisiejszym świecie, tak zagęszczonym od ilości samochodów, ta idea ma niezwykłe znaczenie.

Burmistrz tego dnia także przyjechał do urzędu na rowerze i wraz z innymi uczestnikami wziął udział w tradycyjnej paradzie wokół ratusza. Na rowerze przejechał także Zastępca Burmistrza Krystian Wołoszyn, nauczyciele ze szkół, opiekunowie, siostry z Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i wielu mieszkańców naszego miasta.

Na placu przed magistratem rozłożyło się miasteczko ruchu drogowego, gdzie można było sprawdzić swoją znajomość przepisów; policja jak co roku znakowała rowery, do swojego stanowisko zapraszał także Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych. Stowarzyszenie „Rowerowe Świebodzice” zaprosiło wszystkich do bicia rekordu w jeździe na trenażerach – udało się w sumie przejechać 145 km, a młodzi zawodnicy z klubu Taekwondo THAI PAN pokazali wspaniałe umiejętności.

Niewątpliwie największą atrakcją był pokaz jazdy na rowerze i monocyklu w wykonaniu dwóch utytułowanych zawodników, Mistrzów Polski i Europy w swoich dyscyplinach: Jonasza Pakulskiego i Aleksandra Parulskiego. Jonasz Pakulski jest uczestnikiem X edycji programu Mam talent i prawdziwym akrobatą, jeśli chodzi o jazdę na rowerze. Podczas happeningu pokazał niezwykłe umiejętności – skok wzwyż na rowerze, piruety, skoki na jednym kole. Już po pierwszym triku zgromadzeni na Rynku widzowie zrobili jedno, wielkie „WOW”. Podziw i gorące oklaski wzbudziły także umiejętności Aleksa Parulskiego, który na swoim monocyklu (czyli „rowerze” jednokołowym, bez kierownicy), również wykonywał zaskakujące sztuczki. Dodatkowy atutem happeningu była piękna, słoneczna pogoda.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group