Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1224
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Harcerze z czterolistną koniczyną

Sobota, 3 marca 2012, 8:38
Aktualizacja: 8:40
Autor: red
Gmina Świdnica: Harcerze z czterolistną koniczyną
Fot. użyczone
Czy czterolistna koniczyna przynosi szczęście? Mówią, że tak. Z pewnością może przynieść wiele dobrego, bowiem „Czterolistna koniczyna" to nazwa nowopowstałej drużyny harcerskiej, która od kilku tygodni funkcjonuje przy Szkole Podstawowej w Grodziszczu.

16 grudnia 2011 roku harcerze z Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie: Ola Karwala, Ola Skrobek i Michał Iwaniec pod opieką Pani Moniki Iwaniec przeprowadzili udaną akcję naborową w Grodziszczu.

Propozycja zabaw i zajęć przygotowana dla dzieci z klas III -VI spotkała się z zainteresowaniem. Na zbiórce zjawiło się 18 nowych harcerzy. Na działalność uzyskaliśmy zgodę Komendanta Hufca Świdnica. Wybraliśmy nasze barwy drużyny „zielono-czarne" i opracowaliśmy plan działań na najbliższe miesiące oraz podział obowiązków: drużynowa - Ola Karwala, przyboczni - Ola Skrobek i Michał Iwaniec, opiekun drużyny - Monika Iwaniec. Wesołe „koniczynki" spotykają się regularnie, tj. w każdy wtorek w szkole w Grodziszczu.
Działamy krótko, ale mamy się już czym pochwalić:
- nasza drużyna przed świętami przekazała Betlejemskie światełko Pokoju na ręce Księdza Proboszcza dla mieszkańców Grodziszcza,
- w czasie ferii zimowych zorganizowaliśmy zbiórkę w lesie, gdzie dokarmialiśmy zwierzęta,
- zorganizowaliśmy akcję pozyskania funduszy, polegającą na sprzedaży kartek walentynkowych.

Z sukcesem wystąpiliśmy również na festiwalu piosenki harcerskiej w Pszennie. „Czterolistna koniczyna” zorganizowała pierwszy biwak drużyny, na który pojechaliśmy do Lubachowa. Tam wspaniale bawiąc się uczyliśmy się technik harcerskich, lepiej się poznaliśmy i polubiliśmy. Mamy przed sobą jeszcze wiele ciekawych planów i zamierzeń. Chcemy aktywnie działać w naszym środowisku lokalnym i harcerskim. Mamy głowy pełne pomysłów, mnóstwo entuzjazmu i zapału oraz nadzieję, że wszystkie nasze działania przyniosą świetne (wszystkich życzliwych prosimy trzymajcie za nas kciuki!) - mówią Harcerze 4PŚDH „Czterolistnej koniczyny"

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group