Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1008
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Himilsbach w Strzegomiu

Czwartek, 10 listopada 2016, 7:27
Autor: red
Strzegom: Himilsbach w Strzegomiu
Fot. UM Strzegom
11 listopada przypada kolejna rocznica śmierci Jana Himilsbacha – pisarza, scenarzysty, aktora, ale co najważniejsze kamieniarza, którego historia życia splata się z historią powojennego kamieniarstwa Strzegomia.

W 1947 roku młodociany Himilsbach trafił do zakładu poprawczego, a potem “w nagrodę” do pracy w strzegomskich kamieniołomach. Był to przełomowy moment w jego życiu. To w Strzegomiu Himilsbach nauczył się czytać książki, co miało wybitny wpływ na wykształcenie się w nim późniejszej potrzeby pisania. Dzięki czemu stał się literatem, scenarzystą i wreszcie aktorem.

Czas przebywania Himilsbacha w Strzegomiu to jeden z niewielu w 100% wiarygodnych faktów z jego biografii, pełnej luk i niejasności. Aby przypomnieć i upamiętnić ten fakt, strzegomski artysta Patryk Nieczarowski wspólnie z „Granitową Galerią” Fundacji BAZALT i przy współpracy ze strzegomską rozgłośnią “Radio Sudety 24” ogłaszają konkurs, który rozstrzygnie się 10 listopada na antenie Radia Sudety 24.

Wystarczy wysłać pod numer rozgłośni SMS wskazujący dzień i miesiąc urodzin Jana Himilsbacha. Wśród prawidłowych odpowiedzi rozdane zostaną unikatowe „granitowe 50tki – gustownie zapakowane, granitowe kieliszki do wódki ...wytoczone rzecz jasna z granitu strzegomskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group