Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 1022
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Buków: Historia rodu

Poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 15:54
Aktualizacja: Wtorek, 11 sierpnia 2020, 8:57
Autor: red
Buków: Historia rodu
Fot. UM Żarów
Stefania Wrzyszcz autorka „Księgi Mojego Rodu Wrzyszcz”. Jej pasją jest harcerstwo, ale i podróże. Do pisania tak naprawdę zainspirowała ją rodzina, a że Pani Stefania ma dużo wolnego czasu na emeryturze, postanowiła spisać historię swojego rodu.

W ten sposób powstała pierwsza z jej książek „Księga Mojego Rodu Wrzyszcz”. Stefania Wrzyszcz jest mieszkanką Bukowa, emerytowaną nauczycielką, ale również pisarką i podróżniczką.
– Jest to książka historyczna, która opisuje koleje losu rodziny Wrzyszcz i rodziny Kostków oraz ich przeżycia z czasów II wojny światowej. To także historia rodziny mojego męża. Jedna z jego kuzynek opowiedziała mi historię zesłania rodziny na Syberię, okrucieństwo tamtych czasów, czasy wojenne – to wszystko są wątki poruszone w mojej książce. Jej premiera odbyła się w 2019 roku podczas Żarowskiej Prelekcji Historycznej – mówi autorka i pisarka Stefania Wrzyszcz.

To nie jedyna książka, którą wydała Pani Stefania. W tym roku ukazała się jej druga książka „Moje podróże”, która wzbogacona jest autorskimi fotografiami z miejsc podróży.
– Inspiracją do napisania tej książki były dla mnie moje dzieci. Książka opisuje moje przygody i przeżycia z różnych zakątków Polski oraz świata. Uwielbiam podróżować i zwiedzać – przyznaje Pani Stefania.

Obie książki można nabyć w sklepie papierniczym przy ul. Armii Krajowej 45 w Żarowie oraz u samej autorki. Zachęcamy do przeczytania wspomnień pani Stefanii, a jeśli ktoś jest zainteresowany nabyciem książek może kontaktować się również z autorką pod nr tel. 511 080 431.

Pani Stefania powiedziała, że to nie jest jeszcze jej ostatnie słowo… Marzy, aby napisać książkę o harcerstwie. Sama w latach 1985-1991 była drużynową Drużyny Harcerskiej „Leśni” z Bukowa. Trzymamy kciuki, aby marzenie Pani Stefanii jak najszybciej się spełniło.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group