Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1350
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Historia z oszustem w tle

Wtorek, 22 sierpnia 2023, 7:33
Aktualizacja: 9:34
Autor: red
powiat świdnicki: Historia z oszustem w tle
Fot. KPP Świdnica
Chwila nieuwagi oraz chęć szybkiej sprzedaży swoich rzeczy, może skończyć się utratą oszczędności na rachunku bankowym– przekonała się o tym 37–letnia mieszkanka powiatu świdnickiego.

Do świdnickiej komendy zgłosiła się kolejna osoba, która została oszukana w trakcie transakcji internetowej. 37-latka przekonała się jak w kilka chwil można stracić spore pieniądze.

A wszystko zaczęło się tak......kobieta postanowiła pozbyć się ubrań które przestały być już potrzebne, a przy okazji trochę zarobić. Założyła więc konto na jednym z portali sprzedażowych i wystawiła na początku sukienkę, którą chciała sprzedać za kwotę 70 złotych.

Na odzew zainteresowanego nie trzeba było długo czekać, bo już po 15 minutach odezwała się osoba chętna i poprosiła o numer telefonu, bo chciała zamówić kuriera.

37-latka w odpowiedzi odesłała numer swojego telefonu i już po chwili otrzymała link do strony. Sprzedająca otworzyła go, następnie wypełniła kwestionariusz z danymi osobowymi min podała numer PESEL, PIN do karty bankomatowej oraz jej date ważności oraz identyfikator bankowości internetowej.

W trakcie wypełniania formularza zadzwonił do 37-latki mężczyzna z zapytaniem dlaczego tak długa trwa jego wypełnianie.

Mężczyzna oświadczył, że za chwilę do kobiety przyjdzie wiadomość sms na telefon, którą ma potwierdzić. Przez dłuższy czas żadna wiadomość nie dotarła, dlatego kobieta zaproponowała, żeby kupujący zapłacił jej za sukienkę Blikiem, na co się zgodził. Po chwili do kobiety przyszła wiadomośc z kodem.

37-latka podała kod Blik, wówczas mężczyzna powiedział, że trzeba poczekać na kolejny kod który do niej przyjdzie. Kod przyszedł, a 37-latka zatwierdziła go. Wówczas dopiero zorientowała się, że sama zapłaciła ze swojego konta za swoją sukienkę, a z jej konta zniknęło ponad 1700 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group