Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 603
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Morawa: Hubertus 2013 w Stragonie

Wtorek, 29 października 2013, 11:56
Aktualizacja: 11:58
Autor: red.
Morawa: Hubertus 2013 w Stragonie
Fot. użyczone
Ośrodek Jeździecki Stragona zakończył sezon sportowy 2013. Obchody Hubertusa czyli tradycyjne jeździeckie zakończenie sezonu – odbyły się w Morawie w minioną sobotę.

Hubertus to święto myśliwych, leśników i jeźdźców. Organizowany przez jeźdźców na zakończenie sezonu jeździeckiego, a przez myśliwych na początku sezonu polowania jesienno-zimowego - zwykle w okolicach 3 listopada. Nazwa pochodzi od świętego Huberta - patrona myśliwych i jeźdźców, który obchodzi swoje imieniny właśnie 3 listopada.

Hubertus to również czas podsumowań. - Za nami kolejny udany sezon jeździecki. Na koncie naszych zawodników medale Mistrzostw Polski i Dolnego Śląska. Sezon 2013 obfitował przede wszystkim w wiele imprez sportowych i rekreacyjnych. Zorganizowaliśmy w sumie 30 imprez rangi międzynarodowej, ogólnopolskiej oraz lokalnej – podsumowuje Marcin Konarski, wiceprezes klubu i trener w Ośrodku Jeździeckim Stragona.

Obchody Hubertusa otworzył tradycyjny bieg św. Huberta czyli pogoń za lisem, w rolę którego wcielił się już po raz czwarty z rzędu jeden z zawodników klubu LKS Stragona Strzegom – Błażej Dudzic na koniu Semen. W tegorocznej gonitwie w Morawie kitę zdobyła Katarzyna Stąpor - instruktorka jazdy konnej w Ośrodku Jeździeckim Stragona.

Przed gonitwą rozegrane zostały I Włościańskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Jedno i Parokonnymi. W rywalizacji udział wzięło sześć zaprzęgów: trzy dwójki i trzy single. Wśród singli najlepszy okazał się Wiesław Apanasewicz z klubu Team Ewita Rokitki, a wśród dwójek Andrzej Benedykciński z klubu JKSR Michelin Włocławek.

Hubertus kończy jedynie sezon sportowy. Okres najbliższych czterech miesięcy to dla zawodników i koni przerwa w startach, ale równocześnie czas przygotowań do kolejnego sezonu. Treningi sportowe oraz jazdy rekreacyjne odbywają się ośrodku Stragona regularnie przez cały rok. A sezon halowy to tak naprawdę najlepsza sposobność, żeby zacząć naukę, aby na wiosnę, w momencie wyjazdu spod dachu móc już w pełni czerpać przyjemność z jazdy konnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group