Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 628
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Humaniści strzegomskiego LO z mocnym wsparciem dziennikarskim, medialnym i aktorskim

Czwartek, 6 marca 2014, 7:51
Autor: red.
Strzegom: Humaniści strzegomskiego LO z mocnym wsparciem dziennikarskim, medialnym i aktorskim
Fot. użyczone
Od września w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu zostanie uruchomiony nowy kierunek humanistyczny: dziennikarsko–medialny i prawniczy. Opiekę dziennikarską i medialną nad klasą będą sprawowali dziennikarze radiowej "Trójki": Michał Olszański, Robert Kantereit i Marek Niedźwiecki, a także aktor i specjalista od wizerunku – Mirosław Oczkoś.

Nie zabraknie również ciekawych zajęć z aktorem Łukaszem Płoszajskim. Wsparcie merytoryczne zadeklarowało również Podyplomowe Studium Public Relations Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

W poniedziałek (03.03.2014r.) w Liceum Ogólnokształcącym odbyła się konferencja prasowa, której głównym tematem było utworzenie nowej klasy humanistycznej o nachyleniu dziennikarsko-medialnym i prawniczym. Głównym punktem spotkania było przekazanie informacji o ofercie edukacyjnej przygotowanej dla nowej klasy humanistycznej. Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły Tomasz Marczak, przedstawiając wychowawcę przyszłej klasy humanistycznej panią Sylwię Łuszczki oraz aktora i specjalistę od wizerunku pana Mirosława Oczkosia. Warto zastanowić się nad wyborem tej klasy, ponieważ humanistyczna pasja będzie szła w parze ze zdobywaniem doświadczenia dziennikarskiego i medialnego. Pani Sylwia Łuszczki zaprezentowała nowe zajęcia w ramach kierunku: zajęcia dziennikarskie, medialne oraz historii prawa, a także wyjazdy tematyczne do TVP, TVN-u i radiowej "Trójki". Z kolei pan Mirosław Oczkoś poinformował zgromadzonych o zamiarze wprowadzenia nowości w życie szkoły: bloga humanistycznego, radia internetowego, gazety szkolnej, a także "Speakers Corner", gdzie każdy będzie mógł wygłaszać krótkie przemówienia. Nie zabraknie też dodatkowych zajęć z zakresu dziennikarstwa w praktyce, elementów wiedzy o teatrze i filmie, mowy ciała, czy zapoznania się z językiem reklamy. Dzięki tym umiejętnościom licealiści znakomicie odnajdą się na współczesnym rynku pracy, zwłaszcza w kontekście dynamicznie rozwijających się mediów. Na dobry początek współpracy, na ręce pani Sylwii Łuszczki, zostały złożone upominki od dziennikarzy radiowej "Trójki": mikrofon radiowy i zegarek. "Mamy nadzieję, że mikrofon ten stanie się symbolem przyszłych sukcesów naszych młodych i zdolnych licealistów" - dodała pani Sylwia Łuszczki. Po konferencji odbył się czterogodzinny wykład pana Mirosława Oczkosia, który wprowadził licealistów w świat mediów wskazując w jaki sposób operować głosem, tworzyć wypowiedź i formułować komunikaty pozawerbalne. Poniedziałkowe zajęcia były zapowiedzią wykładów i warsztatów, które czekają strzegomskich licealistów.

(Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group